Wymiana foteli w BMW – jak to zrobić i jak je zakodować?

Pytanie kierowcy BMW

Mój samochód wyposażony jest w standardowe podgrzewane fotele, bez pamięci. Jednak chciałbym je wymienić na coś wygodniejszego i nowego. Widziałem w internecie, że sama wymiana nie jest problemem, ale mam wątpliwości. Nie podoba mi się wygląd foteli z F30/F34. Czy jak wezmę fotele z serii G20/G21 to będzie działało ogrzewanie i funkcja pamięci?

Wiem, że przyciski pamięci w serii G są w innym miejscu, nie na samym fotelu. Albo, jeśli kupię fotele X5 serii F, to czy uda mi się je doprowadzić do prawidłowego działania? Biorąc pod uwagę, że fotele nie są tanie, chętnie zapłacę za wasz czas na sprawdzenie tej kwestii i doradzenie najlepszego sposobu postępowania. Bardzo chciałbym mieć ogrzewanie i najlepiej pamięć ustawień. Podsumowując:

Czy jest możliwość zamontowania foteli z innego modelu, aby działało ogrzewanie i ustawienia pamięci? Jeśli tak, to jakie modele najlepiej by się sprawdziły? Czy możecie pomóc w montażu nowych foteli i kodowaniu?

Problem dotyczył BMW 3 F34, ale może występować też w innych modelach.

BMW 3 F32 interior
BMW 3 F32 wnętrze | Robert Basic from Germany, CC BY 2.0, via Wikimedia Commons

Odpowiedź serwisu BM Cars

Wyposażenie fabryczne pojazdów BMW konfigurowane jest na etapie produkcji. Elementy wyposażenia wnętrza w tym również fotele dopasowane są do konstrukcji pojazdu, jego nadwozia i elementów wyposażenia. Ewentualna wymiana foteli na inne możliwa jest tylko w zakresie modeli, w których zastosowano te same fotele.

W pozostałych przypadkach trzeba zmienić nie tylko instalację elektryczną, ale również sposób mocowania, szyny mocujące i elementy wyposażenia: jak tunel środkowy czy konsola środkowa. W przypadku modelu F34 zastosowano fotele przednie które są również stosowane w następujących modelach:

  • F20
  • F30
  • F31
  • F80
  • F36

Następną kwestią jest typ fotela (mechaniczny/elektryczny). Dla poprawnego zastosowania fotela elektrycznego (z ewentualną pamięcią) konieczne jest wyposażenie pojazdu w dopasowaną instalację elektryczną (inne wiązki nadwozia) oraz w sterownik do obsługi foteli i pamięci. W przypadku Pańskiego pojazdu dla zastosowania foteli elektrycznych z pamięcią i podgrzewaniem konieczna jest nie tylko wymiana foteli na pasujące (z powyższej listy), ale również przeróbka instalacji elektrycznej i dołożenia/ wymiana sterowników foteli i nadwozia. Nasz serwis nie zajmuje się przeróbkami pojazdów BMW.

BMW 3 F32
BMW 3 F32 | Norbert Aepli, Switzerland, CC BY 3.0, via Wikimedia Commons

Inne porady BMW związane z poruszaną tematyką

BMW 3 F32
BMW 3 F32 | © M 93 / Wikimedia Commons

Przeczytaj więcej porad i zadaj własne pytanie

BMW 3 F32
BMW 3 F32 | Navigator84, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons
Komentowanie dla tego wpisu jest zablokowane.