Posłuchaj porad technicznych – Podcast BM Cars

Od teraz nasze popularne porady dla kierowców BMW dostępne są w wersji audio. Poniżej opisujemy, czym są podcasty, w jaki sposób ich słuchać oraz jak je subskrybować.

Umilacze podróży autem

Słuchanie muzyki oraz audycji radiowych towarzyszy kierowcom od początku dwudziestego wieku. Stało się to integralnym elementem każdej podróży i dziś praktycznie każde auto ma odbiornik radia FM. Kasety i płyty CD miały swój okres świetności, ale musiały ustąpić miejsca plikom MP3. Gdy mobilny internet w urządzeniach mobilnych stał się normą, standard MP3 również stracił na znaczeniu.

Radio w Lincoln Continental Cabriolet z 1942 | Alf van Beem [CC0], from Wikimedia Commons

Streamuj dowolne treści audio

Twój smartfon połączony z autem lub modele BMW wyposażone w ConnectedDrive stały się nowym internetowym odbiornikiem audio. Najpopularniejsze w użyciu są serwisy muzyczne, takie jak:

Jeśli preferujesz programy na żywo to dzięki dedykowanym aplikacjom możesz słuchać wielu stacji radiowych z Polski i całego świata:

Na długie podróże najlepiej nadają się audiobooki czytane przez profesjonalnych lektorów lub słuchowiska z udziałem zespołu aktorów oraz efektami dźwiękowymi. Obszerne katalogi oferują:

Na moto targach IAA 2013 BMW promowało nowe aplikacje w ramach rozwoju usługi ConnectedDrive | MotorBlog from Ca, USA [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons

Podcasty – audycje nagrywane przez miłośników słowa mówionego

Nazwa „podcast” to połączenie słów „pod” od iPoda oraz „broadcast”, po angielsku nadawanie lub transmisja. Przenośny odtwarzacz muzyki firmy Apple o nazwie iPod wraz z internetowym serwisem sprzedaży muzyki iTunes stały się na początku XXI wieku bardzo popularną formą dystrybucji plików audio. Standard RSS oraz powszechność sprzętu do nagrywania umożliwiły tworzenie autorskich audycji, które znalazły ogromne rzesze słuchaczy.

Różne wersje iPodów Apple na przestrzeni lat | Aido2002 [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

Słuchaj, gdzie Ci wygodnie

Świat podcastów jest fascynującym i różnorodnym źródłem, pełnym wywiadów, kursów, opowieści, reportaży, audycji komediowych i informacyjnych. Przez wiele lat dostęp do podcastów był zdominowany przez iTunes, ale obecnie bardzo wiele aplikacji i serwisów pozwala przeglądać, subskrybować i automatycznie pobierać pliki (by słuchać, nawet będąc offline).

Oprócz smartfonów także inne urządzenia, w tym smart głośniki z asystentami głosowymi stają się popularnymi odbiornikami podcastów. Również producenci aut, w tym BMW z ich własnym asystentem kierowcy, umożliwiają bezproblemowy dostęp do świata audio.

Słuchanie ulubionej playlisty, interesującego audiobooka, czy praktycznego podcastu to jedyna pasywna aktywność, którą kierowcy mogą robić w trakcie jazdy. Przynajmniej do czasu, gdy wszystkie samochody staną się autonomiczne.

BMW Intelligent Personal Assistant | © BMW Press

Porady techniczne BM Cars w wersji audio

Nasze darmowe porady techniczne, które od lat publikujemy to najbardziej praktyczne informacje dla kierowców BMW. Wiemy, że bardzo często szukacie odpowiedzi na smartfonach, dlatego wszystkie nasze treści dostępne są odpowiednio przystosowane do urządzeń mobilnych.

Teraz idziemy o krok dalej i udostępniamy nasze porady w wersji audio. Korzystamy z profesjonalnego serwisu do hostowania podcastów – Captivate.fm.

Obecnie mamy opublikowane osiem odcinków i z czasem wszystkie porady doczekają się wersji audio. Nagranie dla danej porady można posłuchać bezpośrednio na stronie danego artykułu np. Problemy z zapłonem i akumulatorem w BMW – jak to naprawić?. Oto przykład:

Przykładowa porada w wersji audio
Okładka podcastu BM Cars

Subskrybuj, gdzie Ci wygodnie

By być na bieżąco ze wszystkimi poradami, polecamy subskrybować przez jedną z poniższych aplikacji/serwisów. Wszystkie odcinki podcastu BM Cars przesyłane są do innych platform po opublikowaniu ich przez Captivate.

Najpopularniejsze platformy podcastowe

Spotify

Subskrybuj, pobieraj wersję offline i synchronizuj ustawienia między wszystkimi urządzeniami, które współpracują ze Spotify. Niektóre funkcje mogą wymagać posiadania konta premium.

Google Podcast (smartfony Android)

Smartfony oraz inne urządzenia, które obsługują Androida, mają oficjalną aplikację Google Podcast, która pozwala na darmową subskrypcję, pobieranie wersji offline i synchronizowanie między wszystkimi urządzeniami, które wspierają konto Google.

Podcast Apple (iPhone, iPad itp.)

Wszystkie urządzenia Apple, czyli iPhone’y, iPady, Apple Watch, komputery Mac, smart głośniki HomePod itd. umożliwiają słuchanie, pobieranie wersji offline oraz synchronizowanie ustawień, wszędzie tam, gdzie korzystasz z konta Apple ID.

Pozostałe platformy podcastowe

0 komentarzy

Napisz komentarz

Pola z * są wymagane

Dodaj komentarz lub zadaj pytanie. Z chęcią pomożemy.