Jakie systemy zabezpieczeń do BMW montowane są w BM Cars?

Alarm – ta opcja przeznaczona jest dla pojazdów niewyposażonych w alarm fabryczny. Najczęściej pojazdy z rynku niemieckiego nie posiadają alarmu. Alarm fabryczny współpracuje z kluczykiem samochodu. Jego uzbrojenie następuje po 20 sekundach od zamknięcia samochodu pilotem. Ochrona obejmuje wnętrze pojazdu, maskę silnika, bagażnik i kontrolę przechyłu pojazdu. Uaktywnienie sygnalizowane jest światłami i syreną alarmową z własnym zasilaniem. Jednocześnie wysyłany jest sygnał do fabrycznego immobilizera w celu uniemożliwienia uruchomienia silnika.

Dodatkowy immobilizer – uruchomienie silnika jest możliwe tylko po włączeniu systemu, to znaczy po naciśnięciu przycisku lub posiadaniu w kabinie pojazdu odpowiedniego włącznika (breloczka lub karty). Opuszczenie pojazdu z breloczkiem nie powoduje zgaszenia silnika. Natomiast po zgaszeniu silnika nie jest możliwe ponowne jego uruchomienie bez włącznika.

Monitoring satelitarny – według statystyk jest to najskuteczniejsza forma ochrony pojazdu. Tego typu ochrona zazwyczaj współpracuje z alarmem fabrycznym (choć nie jest to wymogiem). Monitoring jest realizowany przez wyspecjalizowane firmy zajmujące się ochroną. Każda nieautoryzowana próba uruchomienia pojazdu jest natychmiast sprawdzana przez firmę monitorującą i w przypadku braku potwierdzenia przez właściciela pojazdu rozpoczyna się procedura alarmowa. Dodatkowe opcje obejmują podgląd aktualnego położenia pojazdu. Monitoring satelitarny związany jest ze stałą miesięczną opłatą, a jego instalacja w pojeździe daje spore zniżki w ubezpieczalniach.

systemy zabezpieczeń bmw
Photo by Avantgarde Concept on Unsplash

W jakim czasie montowane/naprawiane są systemy zabezpieczeń w BMW?

Najmniej czasu zajmuje montaż dodatkowego immobilizera. Zależnie od miejsca jego ukrycia i wyposażenia pojazdu czas potrzebny na montaż może wynosić od 4 do 5 godzin.

Montaż dodatkowego alarmu – działającego tak jak alarm fabryczny BMW zabiera całą dniówkę, czyli około 8 godzin.

Montaż monitoringu satelitarnego podobnie jak montaż alarmu trwa około 8 godzin.

systemy zabezpieczeń bmw
Silnik BMW N63 | Dr.DOHC [CC BY-SA 4.0], from Wikimedia Commons

Czy na systemy zabezpieczeń BM Cars daje gwarancję i co ona obejmuje?

Wszystkie systemy zabezpieczeń montowane w BM Cars objęte są gwarancją 24-miesięczną. Obejmuje ona sprawne działanie montowanych układów i jest czasami związana z obowiązkowym serwisem urządzenia w przypadku dodatkowych immobilizerów. Serwis ten obejmuje okresową wymianę baterii zasilających brelok immobilizera (co 6 miesięcy).

systemy zabezpieczeń bmw
Nawigacja GPS w BMW | Michael Sheehan [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons

Jakie elementy składają się na koszt systemów zabezpieczeń do BMW?

Koszt montowanych systemów zabezpieczeń obejmuje:

  • koszt urządzenia montowanego w pojeździe wraz z okablowaniem i oprogramowaniem,
  • koszt montażu.

Umów Wizytę / Naprawę

systemy zabezpieczeń bmw
Photo by Taneli Lahtinen on Unsplash