Problemy z zapłonem i akumulatorem w BMW – jak to naprawić?

Pytanie kierowcy BMW

Mam problem z zapalaniem auta. W ciągu tygodnia wymieniony został alternator i akumulator o parametrach takich samych jak ten używany dotychczas. Następnego dnia auto odpaliło przy drugiej próbie. W ciągu dnia odpalało bez większych problemów.

Problem pojawił się kolejnego dnia, kiedy to przy próbie zapalenia, auto nie reagowało. Dopiero po kilku kolejnych probach udało się odpalić. Temperatura obecnie wacha się w okolicach 0 stopni, czy to może mieć wpływ na zapłon? Wymiana akumulatora nie była zarejestrowana w systemie diagnostycznym. Czy mogło to wpłynąć na obecne problemy?

Problem dotyczył BMW E91 318, ale zdarza się również w innych modelach.

bmw problemy zapłon akumulator
BMW 320d Touring E91 | By nakhon100 [CC BY 2.0]

Posłuchaj wersji audio

Odpowiedź serwisu BM Cars

Dysponujemy zbyt małą ilością danych pojazdu, żeby móc postawić trafną diagnozę. Z opisu wynika jednak, że problem dotyczył słabego akumulatora i problemów z ładowaniem. Po wymianie akumulatora powinien on zostać zaadoptowany w systemie diagnostycznym pojazdu. Wówczas mamy gwarancję prawidłowego ładowania.

Temperatura zewnętrzna ma oczywiście wielkie znaczenie przy uruchamianiu pojazdu. Przy niskich temperaturach (poniżej 0 stopni) sprawność akumulatora gwałtownie maleje, rosną opory rozruchu silnika. Dodatkowo w przypadku silników Diesla konieczne jest korzystanie z systemu świec żarowych i podgrzewania filtra paliwa. Obydwa systemy znacznie obciążają akumulator.

Dla postawienia trafnej diagnozy konieczne jest przeprowadzenie pełnej diagnostyki pojazdu.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszego serwisu.

bmw problemy zapłon akumulator
BMW 320d Touring E91 | Luftfahrrad [CC BY-SA 3.0], from Wikimedia Commons

Inne porady BMW związane z poruszaną tematyką

bmw problemy zapłon akumulator

Przeczytaj więcej porad i zadaj własne pytanie

bmw problemy zapłon akumulator
BMW 3 Touring E91 | Matthias93 [Public domain], from Wikimedia Commons
Komentowanie dla tego wpisu jest zablokowane.