Błąd „nieaktywna regulacja zawieszenia” w BMW – jak naprawić?

Opadające zawieszenie oraz komunikat o nieaktywnej regulacji zawieszenia sugerują poważne problemy ze sprężynami powietrznymi w BMW. Kontynuowanie jazdy z taką usterką może być bardzo niebezpieczne. Dowiedz się, jakich aut dotyczy ten błąd oraz jak go naprawić.

Czytaj Dalej

Zakaz sprzedaży aut spalinowych od 2035 – co to oznacza dla kierowców?

Za 14 lat nie będzie można kupić nowego auta spalinowego. Europa chce być pierwszym regionem na świecie, który zmodernizuje całą motoryzację. Sprawdź, co to oznacza dla Ciebie jako kierowcy.

Czytaj Dalej

Błąd w BMW „Awaria Napędu. Udaj się do serwisu” – co to oznacza i jak to naprawić?

Komunikat „Awaria Napędu” w autach BMW oznacza poważną usterkę jednego lub wielu komponentów układu napędowego. Auto może przejść w tryb awaryjny z ograniczoną prędkością jazdy. Nie można tego bagatelizować. Dowiedz się więcej o przyczynach i naprawie.

Czytaj Dalej

Stuki z przodu BMW w czasie jazdy na zakrętach – jak to naprawić?

Wszelkie odgłosy stuknięć wydobywające się z BMW należy traktować z odpowiednią uwagą. Zweryfikuj kiedy dokładnie pojawiają się te odgłosy i niezwłocznie udaj się do serwisu. Zwlekanie może spowodować poważne problemy drogowe.

Czytaj Dalej

Właściwa wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów – aktualne zalecenia producenta

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów jest według firmy ZF – niezalecana. Może ona powodować usterki i znacząco wpłynąć na żywotność automatów w BMW i Mini. Przeczytaj o aktualnych zaleceniach producenta.

Czytaj Dalej

Tryb awaryjny automatycznej skrzyni biegów w BMW – czym jest i jak to naprawić?

Tryb awaryjny w automatycznej skrzyni biegów w autach BMW jest metodą zabezpieczenia skrzyni przed poważniejszą usterką. Dowiedz się, w jakich okolicznościach automat może przełączyć się w ten tryb oraz jak do niego nie dopuścić.

Czytaj Dalej

Silnik BMW gaśnie w trakcie jazdy i nie da się uruchomić – jak to naprawić?

Jak w każdym aucie, silnik jest fundamentalnym elementem napędu i jego nagłe awarie mogą być bardzo niebezpieczne. Dowiedz się jak prawidłowo zadbać o silnik swojego BMW, by nie dopuścić do niepożądanych sytuacji drogowych.

Czytaj Dalej

Problemy z automatyczną skrzynią podczas hamowania BMW – jak to naprawić?

Pytanie kierowcy BMW

Kupiłem 5 lat temu auto z automatyczną skrzynią 5HP24 oraz z wymienionym rozrządem (Vanosy nienaprawiane). Od początku użytkowania mam taki efekt: podczas hamowania auta na przykład na światłach mocno „zrzuca” ostatni bieg. Jest efekt przydławienia, niemal uderzenie gwałtownej zmiany z drugiego na pierwszy bieg.

Czytaj Dalej

Jaka jest dopuszczalna temperatura oleju silnika w BMW?

Pytanie kierowcy BMW

Jaka jest dopuszczalna temperatura oleju silnika? Według wskaźnika na desce rozdzielczej w moim BMW przy spokojnej jeździe dochodzi do 120 stopni Celsjusza. Czy jest to właściwa wartość?

Czytaj Dalej

Dziwne dźwięki z okolic pedałów BMW – jak to naprawić?

Pytanie kierowcy BMW

Od kilku dni każde uruchomienie pojazdu na zimnym silniku powoduje wydobywanie się dziwnych, trudnych do zlokalizowania dźwięków. Wydaje mi się, że dochodzą one z okolic pedałów/pod kierownicą. Samochód odpala, przez pierwsze 5-6 sekund słychać ten dźwięk i wszystko wraca do normy, auto pracuje poprawnie, nie traci mocy, nie trzęsie, wszystko w porządku.

Czytaj Dalej