Dni wolne w czerwcu 2022

Uprzejmie informujemy, że BM Cars będzie nieczynny w dniach 16.06, 17.06, 18.06. Zapraszamy ponownie w poniedziałek 20.06 w stałych godzinach pracy od 7:00 do 17:00. Życzymy przyjemnego długiego weekendu i szerokiej drogi podczas wakacyjnych wojaży.

Czytaj Więcej

Problem wypadających zapłonów w BMW 6 – jak to naprawić?

Pytanie kierowcy BMW

Na zimnym silniku wypada zapłon na pierwszym, drugim, trzecim i czwartym cylindrze. Gdy auto jest rozgrzane, to działa prawidłowo. Moje podejrzenia przyczyny problemu padają na wałek mimośrodowy z Valvetronica. Wiem, że one lubią się zacierać. W jaki sposób można potwierdzić tę hipotezę? Czy inne podzespoły mogą być przyczyną wypadania zapłonu?

Czytaj Więcej

Problemy z ładowaniem hybrydy po zalaniu i wymianie inwertera w BMW – jak to naprawić?

Pytanie kierowcy BMW

Proszę o poradę. Kupiłem BMW 5 od kolegi w Polsce – auto oryginalnie z Anglii. Zawiozłem je do mojego lokalnego warsztatu na naprawę. Auto jest nie na chodzie. Okazało się, że inwerter był zalany wodą, więc założyliśmy używany. Zamontowaliśmy też inną baterię po regeneracji. Teraz auto jeździ, ale nie ładuje baterii. Proszę doradźcie coś, bo chłopaki w warsztacie włosy już stracili. Czy używany inwerter musi być programowany? Czy jest opcja zakodowania używanego?

Czytaj Więcej

Majówka 2022

Zbliża się okres wyższych temperatur i samochodowych wojaży. Życzymy wszystkim przyjemnej majówki i jednocześnie informujemy o godzinach pracy naszego serwisu.

Czytaj Więcej

Wielkanoc 2022

Naszym klientom i współpracownikom życzymy rodzinnej atmosfery na okres świąt wielkanocnych. Niech humory dopisują, a drogi pozostają szerokie i bezpieczne. Jednocześnie informujemy o godzinach pracy naszego serwisu.

Czytaj Więcej

Duże zużycie oleju i kontrolka „check engine” w BMW – co to oznacza i jak to naprawić?

Pytanie kierowcy BMW

Moje auto zużywa dużo oleju – około jednego litra na 500 km. Co więcej, nie kopci, dobrze przyspiesza, ale czasami obroty falują. Odczuwam, że dusi się silnik przy większej dawce gazu. Jednak nie zauważyłam wycieków. Auto było kupione 3 tyg temu. Dodam jeszcze, że kontrolka „check engine” się świeci, ale zapewniano mnie, że jest to błąd związany z sondą lambda.

Czytaj Więcej

Czy można elektronicznie podnieść moc BMW? Modyfikacje i ich wpływ na eksploatację auta

Pytanie kierowcy BMW

Chciałbym zapytać BM Cars jako fachowców. Czy to prawda, że w BMW F31 w wersji 116 KM można elektronicznie podnieść moc do 150 KM? Mam silnik dwulitrowy, ale tylko 116 KM i chciałbym mieć więcej mocy. Jeśli tak, to ile to kosztuje?

Pytanie dotyczyło BMW 3 F31, ale dotyczy też innych modeli.

Czytaj Więcej

Jak odczytać historię serwisową auta BMW?

BMW 550i F10

BMW AG jako niemiecki producent bardzo skrupulatnie podchodzi do kwestii archiwizowania wszystkich napraw. Dzięki temu wszystkie auta wyprodukowane i naprawiane po 2003 roku posiadają centralną bazę danych serwisowych. W BM Cars mamy dostęp do tych informacji i wiemy, jak z nich korzystać, by profesjonalnie naprawiać auta oraz jak udostępniać wyciągi właścicielom aut.

Czytaj Więcej

BM Cars nieczynny w dniach 31.12, 01.01 i 06.01

Życzymy szampańskiej zabawy w noc sylwestrową! Przy okazji informujemy, że serwis BM Cars jest nieczynny w dniach 31.12, 01.01 i 06.01. Zapraszamy w pozostałe dni w regularnych godzinach pon-pt 7:00-17:00 i sob 9:00-13:00.

Czytaj Więcej

Święta bożego narodzenia 2021 i nowy rok

Zespół BM Cars życzy dużo dobrego kierowcom, klientom i współpracownikom. Ciepłej atmosfery w doborowym towarzystwie przez całe święta. Niech nowy rok będzie bezawaryjny i pełny nowych doznań. Bezpiecznych przejazdów i szerokiej drogi!

Czytaj Więcej