Na czym polega naprawa układu hamulcowego w BMW?

Układy hamulcowe w samochodach BMW obejmują zużywające się elementy trące (klocki hamulcowe, czujniki, tarcze hamulcowe), przewody hamulcowe, pompę hamulcową wraz z układem wspomagania. Najczęściej naprawie podlegają zużywające się elementy – klocki hamulcowe i tarcze. Okresowej wymianie podlega również płyn hamulcowy (co 2 lata). W starszych pojazdach korozji ulegają sztywne przewody hamulcowe i serwomechanizm z układu wspomagania

hamulce BMW

BMW z widocznymi tarczami hamulcowymi | By Andy Durst [CC BY-SA 2.0] via Flickr

Kiedy należy wymieniać klocki hamulcowe lub inne elementy układu hamulcowego w BMW?

Nadmierne zużycie klocków hamulcowych sygnalizowane jest w samochodach BMW zapaleniem czerwonej kontrolki na zegarze centralnym (kółko z wykrzyknikiem). W modelach wyposażonych w monitor lub BC z pozycją Serwis Info pojawia się kontrolka żółta w rysunkiem pojazdu z oznaczeniem zużytych klocków przód lub tył.

Konieczność wymiany płynu hamulcowego jest sygnalizowana w nowszych modelach po roku 2004 w postaci ikonki, w starszych modelach jako wezwanie do inspekcji rocznej (symbol zegara nad kostkami do wymiany oleju).

Przewody hamulcowe sztywne i elastyczne podlegają okresowej kontroli m.in w trakcie przeglądów rejestracyjnych i sezonowych wykonywanych w naszym serwisie. W przypadku stwierdzenia śladów korozji lub spękania (na przewodach elastycznych) niezwłocznie podlegają one wymianie.

hamulce BMW

BM Cars jest centrum hamulcowym ATE – co to w praktyce oznacza?

Personel naszego serwisu został przeszkolony przez pracowników ATE w zakresie diagnostyki i naprawy układów hamulcowych. Potrafimy bezbłędnie wykryć wszelkie usterki w układach hamulcowych i dokonać niezbędnych napraw i regulacji zgodnie z wysokimi standardami Centrum Hamulcowego ATE.

Tarcza hamulcowa w BMW X5 | By Dabombazzz [CC BY-SA 3.0 or GFDL] via Wikimedia Commons

W jakim czasie układ hamulcowy zostanie naprawiony?

Czas naprawy zależny jest od stwierdzonej usterki i szacowany jest zawsze przed rozpoczęciem naprawy.

Jakie elementy składają się na koszt naprawy układu hamulcowego

Na koszt naprawy układu hamulcowego składają się:

  • koszt części zamiennych (klocki, tarcze, czujniki klocków),
  • koszt płynu hamulcowego ich wymiana
  • odpowietrzenie układu hamulcowego.

Po każdorazowej naprawie układu hamulcowego wykonywana jest jazda próbna i docierane są wstępnie wymienione elementy układu.

Umów Wizytę / Naprawę

hamulce bmw

Tarcza hamulcowa i zacisk BMW 3 E46