Na czym polega naprawa blacharska lub lakiernicza w BMW?

Oferowane przez nasz serwis usługi blacharsko-lakiernicze obejmują pełny zakres napraw powypadkowych, drobnych uszkodzeń, wgnieceń po gradobiciu, zarysowań powierzchni lakierniczej i napraw elementów skorodowanych. Oferujemy również naprawy bezgotówkowe z ubezpieczalniami w ramach polis OC i AC. Oględziny uszkodzonego pojazdu mogą być przeprowadzone na terenie serwisu blacharsko-lakierniczego po wcześniejszym uzgodnieniu terminu.

blacharka BMW

Piękna wypolerowana maska BMW

Dodatkowo oferujemy usługi auto detailingu obejmujące:

  • renowację wnętrza pojazdu wyposażonego w poszycie skórzane i skóropodobne,
  • odtwarzanie i renowację poszyć siedzeń,
  • usuwanie plam, śladów po papierosach,
  • renowację powłoki lakierniczej wraz z zabezpieczeniem powierzchni pojazdu specjalną powłoką ochronną, gwarantującą długoterminowy efekt połysku i nieosiadania kurzu i pyłu.

W jakim czasie zostanie zrobiona naprawa blacharska lub lakiernicza w BMW?

Czas wykonania naprawy blacharsko-lakierniczej jest zależny od jej zakresu i zawsze określany wraz z kosztorysem naprawy przed jej wykonaniem. Na czas naprawy oferujemy pojazd zastępczy, w przypadku większości polis ubezpieczeniowych wynajem takiego pojazdu jest dla właściciela uszkodzonego pojazdu bezpłatny (objęty polisą).

blacharka BMW

Na czym polega renowacja powłoki lakierniczej i wnętrza w BMW?

Powłoka lakiernicza w samochodach BMW składa się z kilku warstw i obejmuje:

  • podkład,
  • warstwę bazową określającą kolor
  • warstwę bezbarwną gwarantującą połysk i ochronę powierzchni.

W wyniku eksploatacji pojazdu warstwa ochronna ulega ścieraniu – polerowanie powierzchni, myjnie szczotkowe i tym podobne. Ponadto długoterminowe działanie słońca i substancji chemicznych, takich jak zimowe zasolenie dróg, ptasie odchody, środki chemiczne ochrony roślin powodują uszkadzanie powierzchni lakierniczych i ich zmatowienie.

Renowacja powłoki lakierniczej polega na jej uzupełnieniu – likwidacji drobnych rys, delikatnym polerowaniu i nałożeniu specjalnej powłoki ochronnej (na bazie teflonu), która ochroni warstwę bazową i bezbarwną od dalszej destrukcji i matowienia.

W jakim czasie zostanie zrobiona renowacja powłoki lakierniczej i wnętrza w BMW?

Czas potrzebny do wykonania renowacji powłoki lakierniczej jest zależny od jej stanu i zakresu. Zazwyczaj trwa od kilku godzin do nawet kilku dni, w przypadku konieczności uzupełnienia powłoki lakierniczej lub likwidacji głębokich zarysowań.

blacharka BMW

BMW Z4 z artystycznie pomalowaną karoserią | By dsix [CC BY 2.0]

Jakie elementy składają się na koszt naprawy lub renowacji blacharsko-lakierniczej?

Koszt naprawy blacharsko lakierniczej obejmuje koszt części, materiałów lakierniczych i robocizny. Zawsze jest on wcześniej uzgadniany z klientem przed rozpoczęciem prac. W większości napraw powypadkowych lub innych realizowanych w oparciu o polisy AC lub OC sprawcy, kosztorysy są uzgadniane bezpośrednio z ubezpieczalniami i rozliczane bezgotówkowo bez angażowania właścicieli pojazdów.

blacharka BMW

Artystycznie pomalowane BMW E9 w ramach projektu Art Car | By Tim Wang [CC BY-SA 2.0]