Na czym polega aktualizacja oprogramowania w BMW?

Współczesne modele samochodów BMW zależnie od opcji wyposażenia posiadają od kilkunastu do kilkudziesięciu sterowników połączonych ze sobą sieciami CAN lub światłowodami. Każdy ze sterowników zamontowanych w samochodach BMW posiada oprogramowanie, dzięki któremu realizuje swoje funkcje.

aktualizacja oprogramowania BMW

Sterowniki FRM BMW

Oprogramowanie sterowników podlega ciągłej obserwacji i modyfikacji ze strony BMW AG i podobnie jak w przypadku oprogramowania komputerów co pewien czas wymaga aktualizacji. Udoskonalane są parametry pracy na podstawie informacji przesyłanych do BMW ze stacji ASO na całym świecie. Czasami zalecana jest aktualizacja oprogramowania, która może usprawnić pracę wybranego podzespołu lub całego pojazdu. Jednakże trzeba do tematu aktualizacji podchodzić bardzo ostrożnie.

Ilość możliwych programowań w każdym ze sterowników jest ograniczona, ponadto w trakcie programowania może dojść do trwałego uszkodzenia sterownika, co spowoduje konieczność jego wymiany na nowy. Technicznie możliwa jest aktualizacja lub zmiana oprogramowania w dowolnie wybranym sterowniku, jednakże zalecana jest jednoczesna aktualizacja oprogramowania w całym pojeździe (dotyczy to wszystkich sterowników).

Nawigacja jest częścią pakietu iDrive | By The Car Spy [CC BY 2.0]

Na czym polega aktualizacja nawigacji CIC w BMW?

W nowszych modelach samochodów BMW zastosowano nawigację z wykorzystaniem twardego dysku i zapisanych na nim informacji w postaci map nawigacyjnych. Aktualizacja nawigacji polega na wgraniu nowych map wydawanych przez BMW AG 2 – 3 razy w roku.

W jakim czasie oprogramowanie lub nawigacja zostaną zaktualizowane?

Czas potrzebny do aktualizacji oprogramowania pojazdu jest zależny od modelu i wyposażenia. Cała procedura wynosi zazwyczaj kilka godzin.

Aktualizacja nawigacji w CIC trwa zależnie od typu nawigacji od 30 min do 2 godzin.

aktualizacja oprogramowania BMW

Nawigacja jest częścią pakietu iDrive | By Hugo venter [CC BY-SA 3.0]

Jakie elementy składają się na koszt aktualizacji oprogramowania BMW lub nawigacji CIC?

Na koszt aktualizacji składa się:

  • koszt map nawigacyjnych obejmujących zazwyczaj obszar całej Europy (lub wybrany inny obszar świata),
  • koszt klucza aktywacyjnego
  • koszt wgrania oprogramowania.

Umów Wizytę / Naprawę