Silnik gaśnie zaraz po odpaleniu – co jest przyczyną i jak to naprawić?

Pytanie kierowcy BMW

W moim BMW jest taki nieprzyjemny objaw podczas odpalania po dłuższym postoju, najczęściej po nocy. Wsiadam rano do auta i odpalam. Silnik od razu gaśnie i tak muszę 3, 4 razy, zanim w końcu załapie. Niekiedy jak nie odpali za pierwszym góra drugim razem, to pomaga odpalenie z wciśniętym do połowy pedałem gazu, chociaż wiem, że nie wskazane jest takie odpalanie.

Jak już odpali, to później odpala za każdym razem. Nie wiem czy to wina słabego ciśnienia, czy jakiegoś czujnika, dlatego też piszę do specjalistów od BMW. Na różnych forach niestety nikt nie potrafił mi pomóc.

Jeszcze tak z ciekawości chciałbym się dowiedzieć jakie obroty powinien mieć mój silnik na biegu jałowym po rozgrzaniu? Według mnie mój ma troszkę za niskie obroty na poziomie ok. 500-600 obr/min.

Problem dotyczył BMW 325i z silnikiem 2,5 l o mocy 192 KM z roku 2003 z automatyczną skrzynią, ale występuje też w innych modelach.

silnik gaśnie bmw

BMW 3 E90 | By nakhon100 (BMW 320si E90) [CC BY 2.0], via Wikimedia Commons

Odpowiedź serwisu BM Cars

Trudności z uruchomieniem silnika po dłuższym postoju są bardzo często spowodowane nieprawidłowym działaniem czujnika położenia wału korbowego. Jeżeli nie ma żadnych problemów z odpaleniem silnika ciepłego, to najczęściej powodem jest czujnik. Dla postawienia prawidłowej diagnozy konieczna jest pełna diagnoza silnika.

Jeśli chodzi o obroty silnika na biegu jałowym, to są one zależne od temperatury silnika i obciążenia silnika przez osprzęt zewnętrzny (alternator, kompresor klimatyzacji itd.). Zazwyczaj oscylują one w okolicach 750 obr/min. Wielkość tych obrotów i zachowanie silnika po uruchomienia również można zdiagnozować w naszym serwisie.

silnik gaśnie bmw

BMW 3 E90 | By OSX (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons

Inne porady BMW związane z poruszaną tematyką

silnik gaśnie bmw

BMW 320d E90 | By Thomas doerfer (Own work) [CC BY 3.0], via Wikimedia Commons

Przeczytaj więcej porad i zadaj własne pytanie

Darmowe Porady Techniczne

silnik gaśnie bmw

Wał napędowy i wał korbowy w BMW

Reklama partnera afiliacyjnego

0 komentarzy

Napisz komentarz

Pola z * są wymagane

Dodaj komentarz lub zadaj pytanie. Z chęcią pomożemy.