Drgania nadwozia i hałasy w BMW – co jest przyczyną takich usterek?

Pytanie kierowcy BMW

Mam problem z drganiem i hałasem w BMW 3 E46. Objawy nasilały się stopniowo i teraz są nie do wytrzymania, zaznaczam, że nie było wcześniejszych napraw. W celu usunięcia awarii wymieniłem:

  • poduszki pod silnikiem,
  • wtrysk sterujący (marka BOSCH),
  • sprzęgło,
  • łożyska na wale napędowym.

Mechanik sugerował, że może manualna skrzynia biegów jest tego powodem, ale żadne hałasy stamtąd nie dochodzą, biegi nie wyskakują, drążek nie drży. Sprawdziłem również układ wydechowy – też jest w porządku. W internecie kilku użytkowników BMW opisywało ten problem, ale nikt nie odpowiedział, co może być tego przyczyną. Nie wiem co mam wymienić. Jeśli możecie pomóc, to moja wdzięczność nie miałaby granic. Zapomniałem dopisać, że hałas jest największy po gwałtownym dodaniu gazu na biegu 3, 4, 5. Natomiast po odjęciu gazu, na luzie i podczas jazdy z góry jest cisza, jak makiem zasiał. Co może być przyczyną?

Problem dotyczył BMW 3 E46 320d z 2001 roku, ale może zdarzać się też w innych modelach.

drgania nadwozia bmw

BMW 3 E46 | By Butze [CC0]

Odpowiedź serwisu BM Cars

Z przedstawionych objawów można przypuszczać, że odgłosy są spowodowane uszkodzeniem podpory wału lub zerwaniem poduszek mocujących tylny wózek. Nie jest możliwe postawienie trafnej diagnozy, wyłącznie na podstawie podanego opisu. Konieczne są oględziny pojazdu i sprawdzenie wszystkich elementów związanych z układem napędowym.

Odradzamy sposób naprawy, polegający na wymianie kolejnych elementów lub na zasadzie prób i błędów. Są to metody kosztowne i obarczone ryzykiem uszkodzenia innych, sprawnych podzespołów. Polecamy korzystanie z usług profesjonalnego serwisu.

drgania nadwozia bmw

Zerwana podpora wału napędowego BMW 3 E46

Inne porady BMW związane z poruszaną tematyką

drgania nadwozia bmw

Wał napędowy i wał korbowy w BMW

Przeczytaj więcej porad i zadaj własne pytanie

Darmowe Porady Techniczne

drgania nadwozia bmw

BMW 318i E46 | By Alexander Lindquist [CC BY-ND 2.0]

0 komentarzy

Napisz komentarz

Pola z * są wymagane

Dodaj komentarz lub zadaj pytanie. Z chęcią pomożemy.