Nie zamykające się drzwi oraz unieruchomione lusterko w BMW – jak naprawić?

Pytanie kierowcy BMW

Jakiś czas temu w moim samochodzie pojawił się problem z prawymi przednimi drzwiami. Raz się zamykają, raz nie. Już trochę się dokształciłem, gdzie szukać przyczyny, ale nie tu tkwi moje pytanie. Wraz z nimi przestało działać prawe lusterko. Mogę zmieniać ułożenie, ale gdy wrzucam wsteczny bieg, to lusterko powinno się opuścić, a tego nie robi. Czy te dwie usterki mają coś ze sobą wspólnego? Proszę o poradę.

Problem dotyczył BMW 5 E60 z roku 2005, ale może zdarzać się też w innych modelach.

lusterka BMW

Przykładowe lusterko w BMW 8 | By Shane K / via Flickr / CC BY-SA 2.0

Odpowiedź serwisu BM Cars

Opisany problem z zamykaniem drzwi przednich prawych może być związany z uszkodzeniem siłownika w zamku zespolonym. Jest to usterka, która najczęściej występuje w modelach E60 i E90. Objawem są problemy z zamykaniem lub otwieraniem, które w początkowym stadium pojawiają się losowo. Czasami dochodzi również do zablokowania mechanizmu i w trakcie próby zdalnego otwierania lub zamykania drzwi następuje przepalenie bezpiecznika zabezpieczającego moduł nadwozia. Wymiana bezpiecznika nie rozwiązuje problemu. Jedyna możliwość naprawy to wymiana zamka.

Problem z opuszczaniem lusterka prawego w trakcie cofania może być związany z wyłączeniem tej funkcji na panelu obsługi lusterek drzwi kierowcy. Przełącznik obsługi lusterek musi być ustawiony w pozycji – lusterko prawe. Jeżeli pomimo poprawnego ustawienia przełącznika lusterko się nie opuszcza, może to świadczyć o zatarciu mechanizmu lub jego uszkodzeniu. W katalogu BMW dostępny jest (do niektórych modeli) sam mechanizm regulacji/opuszczania lusterek.

Dla postawienia trafnej diagnozy konieczne jest przeprowadzenie pełnej diagnostyki wskazanych elementów.

Inne porady BMW związane z poruszaną tematyką

lusterka BMW

Panel sterowania lusterkami i szybami w BMW

Przeczytaj więcej porad i zadaj własne pytanie

Darmowe Porady Techniczne

0 komentarzy

Napisz komentarz

Pola z * są wymagane

Dodaj komentarz lub zadaj pytanie. Z chęcią pomożemy.