Opadające zawieszenie w BMW – co jest powodem i jak to naprawić?

Pytanie kierowcy BMW

Chodzi mi o opadające tylne zawieszenie. Wymieniłem już poduchy, jedną w październiku 2010, drugą 3 miesiące temu. Od 2 tygodni auto przez noc siada na tyłku, przez dzień jak jeździmy, jest OK. Mechanik 2 dni temu wymienił czujnik przy prawym kole, bo na kompie pokazywał błąd i stał faktycznie trochę krzywo na prawą stronę. Niestety dalej samochód siada przez noc na tyłku. Wystarczy rano pstryknąć centralnym zamkiem i auto się podnosi. To nie może tak zostać. Mój mechanik niestety załamał ręce. Bardzo proszę o pomoc.

Problem dotyczył modelu BMW 530D touring (E39), ale zdarza się również w innych modelach.

opadające zawieszenie bmw

BMW M5 E39 | By M5_E39_Terabass.jpg: Terabassderivative work: WaddleDee72 (M5_E39_Terabass.jpg) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

Odpowiedź serwisu BM Cars

W modelu E39 z pneumatycznym zawieszeniem pojawia się problem opadającego zawieszenia po dłuższym postoju. Sprawnie działające zawieszenie nie powinno opadać samoczynnie w ciągu kilkudniowego nawet postoju. Elementem, który najczęściej ulega uszkodzeniu, są poduszki zawieszenia. Natomiast cały układ pneumatycznego poziomowania zawiera dużo więcej elementów m.in czujniki poziomowania, przewody ciśnieniowe i układ kompresora ze zbiornikiem sprężonego powietrza.

Dla postawienia prawidłowej diagnozy uszkodzenia układu należy dokładnie sprawdzić cały układ wraz z dokładną diagnozą komputerową jego sterowania.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszego serwisu.

opadające zawieszenie bmw

BMW 525i E39

Inne porady BMW związane z poruszaną tematyką

opadające zawieszenie bmw

Układ zawieszenia na przykładzie BMW i3 | By LunchboxLarry [CC BY-SA 2.0]

Przeczytaj więcej porad i zadaj własne pytanie

Darmowe Porady Techniczne

opadające zawieszenie bmw

Przykładowy wahacz i sworznie Meyle HD | © MEYLE AG

Reklama partnera afiliacyjnego

0 komentarzy

Napisz komentarz

Pola z * są wymagane

Dodaj komentarz lub zadaj pytanie. Z chęcią pomożemy.