Szarpnięcia i opóźnienia w reakcji automatycznej skrzyni biegów w BMW – jak naprawić?

Pytanie kierowcy BMW

Męczy mnie cały czas problem z automatyczną skrzynią biegów, a mianowicie skrzynia hałasuje na wolnych obrotach – na P i N a przy wrzuceniu D na bieg trzeba poczekać ok 3 s. Gdy skrzynia się dobrze rozgrzeje auto z D rusza z małym poślizgiem i szarpnięciem. Jak to naprawić?

Problem dotyczył modelu BMW E38 730D 1999r w Automacie, ale zdarza się również w innych modelach.

1024px-BMW_7er_(E38)_20090314_front

Odpowiedź serwisu BM Cars

Opisane przez Pana objawy świadczą o nieprawidłowej pracy skrzyni.

Automatyczna skrzynia biegów po włączeniu biegu D lub R powinna natychmiast, bez żadnej zwłoki przekazać napęd na koła i w odczuwalny sposób próbować (pomimo naciśniętego hamulca) ruszyć pojazdem. Niedopuszczalne są zarówno szarpnięcia, zwłoka w reakcji, a tym bardziej odgłosy dochodzące ze skrzyni. Proponuje sprawdzić poziom i jakość oleju w skrzyni (w pierwszej kolejności). Jeżeli jakość oleju i poziom będzie prawidłowy konieczna jest rozbiórka skrzyni i weryfikacja jej elementów.

Dalsza eksploatacja skrzyni z takimi zachowaniami doprowadzi w krótkim czasie do jej całkowitego uszkodzenia. W BM Cars oferujemy statyczną i dynamiczną wymianę oleju w automatach, a także wymianę skrzyni na manualną. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami.

Dźwignia automatycznej skrzyni biegów w BMW | By Anslaton [CC BY 3.0]

Inne porady BMW związane z poruszaną tematyką

1024px-ZF_Stufenautomatgetriebe_8HP70

Przeczytaj więcej porad i zadaj własne pytanie

Darmowe Porady Techniczne

 

Obrazki użyte w poradzie są wyłącznie poglądowe i służą jako uzupełnienie do tekstu. Mogą odbiegać od stanu faktycznego. Foto: By Matthias93 (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons | By Ritchyblack – Stefan Krause (Own work) [CC BY 3.0 or FAL], via Wikimedia Commons
Reklama partnera afiliacyjnego

0 komentarzy

Napisz komentarz

Pola z * są wymagane