Ile kosztują usługi i części w BM Cars?

Co składa się na koszt diagnozy usterki w BMW?

Współczesne samochody w tym również BMW są konstruowane w sposób umożliwiający ich diagnostykę z coraz większą dokładnością. Ogromna ilość sterowników i czujników odpowiada za prawidłową pracę podzespołów i cały czas diagnozuje ich działanie oraz współpracę z pozostałymi elementami pojazdu.

ile kosztuje naprawa w bm cars
Sterowniki FRM BMW

Dzięki temu w chwili wystąpienia awarii lub usterki specjalistyczny serwis dysponujący odpowiednim sprzętem diagnostycznym jest w stanie w szybkim czasie ustalić uszkodzone podzespoły i wyznaczyć procedurę naprawy. Nasze oddziały w Katowicach i Mysłowicach dysponują programami diagnostycznymi ISTA oraz bezpośrednim połączeniem z serwerami BMW. Na koszt diagnozy usterki w BMW składają się następujące elementy:

 • diagnostyka komputerowa,
 • pomiary funkcjonowania sterowników i czujników,
 • analiza instalacji (CAN, MOST),
 • luzy w elementach mechanicznych,
 • sprawdzenie i pomiar poziomu oleju w elementach hydraulicznych,
 • szczelność elementów pneumatycznych,
 • ciśnienie w podzespołach silnikowych,
 • pomiary odchyleń i wymiarów zużywających się elementów mechanicznych.
ile kosztuje naprawa w bm cars
Diagnoza Komputerowa BMW

Ile kosztują części oryginalne BMW?

Wiele osób uważa, że części oryginalne są bardzo drogie i niczym nie różnią się od zamienników. Temat porównania części oryginalnych i zamienników w szczegółach opisaliśmy w naszym artykule: Części oryginalne vs zamienniki.

Wszyscy producenci pojazdów w tym również BMW określają restrykcyjne normy dla podzespołów, z których złożony jest finalnie samochód. Producenci tych podzespołów zazwyczaj są związani umowami określającymi okres wyłączności produkcji elementu dla danej marki. Stąd dla bardzo młodych modeli trudno jest znaleźć na rynku części zamienne nieoryginalne. W tym właśnie okresie ceny są dość wysokie, ale gwarantują odpowiednią jakość i trwałość części.

ile kosztuje naprawa w bm cars
Delphi to jeden z producentów części dla BMW

Po okresie wyłączności trwającym zazwyczaj dwa, trzy lata pojawiają się na rynku części zamienne o tych samych parametrach, ale znakowane logiem producenta, a nie marki BMW. Te właśnie części oferowane przez serwisy jako zamienniki są zwykle tańsze o około 30 – 50% w stosunku do części oryginalnych. Nie jest to jednak reguła. Niektóre z części oryginalnych pozostają bezkonkurencyjne cenowo. Ponadto wiele elementów dedykowanych dla konkretnego modelu, głównie z elektroniki jest osiągalna wyłącznie w formie części oryginalnej.

Ile kosztują markowe zamienniki do BMW?

Producenci podzespołów samochodowych starają się zdobywać rynek, oferując promocyjne ceny lub warunki zakupu. Stąd można znaleźć wiele części głównie mechanicznych znakowanych logiem producenta jak na przykład:

 • Febi,
 • Lemfoerder,
 • Meyle.
ile kosztuje naprawa w bm cars
Przykładowy wahacz i sworznie Meyle HD | © MEYLE AG

Są one oferowane zazwyczaj w cenach niższych o 30 – 50% od ceny oryginału. Jakość tych części jest bardzo wysoka i gwarantująca bezpieczeństwo ich użytkowania. Ponadto wielu producentów części udoskonala ich konstrukcję pomimo upływu lat od wypuszczenia na rynek. Przykładowo elementy zawieszenia w BMW produkowane przez firmę Meyle z oznaczeniem HD.

Co składa się na koszt naprawy (tzw. robocizny) w BM Cars?

Koszt naprawy to suma kosztów zużytych części i robocizny, czyli czasu pracy mechanika. W Serwisach BM Cars wycenę czasu pracy mechaników opieramy na katalogu robocizn BMW – KSD. Katalog ten określa wszystkie możliwe czynności do wykonania przy naprawie konkretnego podzespołu i jest oparty o dokumentację serwisową TIS.

Wieloletnie pomiary czasów potrzebnych na demontaż, montaż i naprawę konkretnych podzespołów pojazdu dokonywane w serwisach BMW na całym świecie pozwoliły wypracować jeden optymalny katalog, na którym opierają się wszystkie profesjonalne serwisy tej marki.

ile kosztuje naprawa w bm cars

Czy jeśli przywiozę własne części, to naprawa będzie tańsza?

Nasz serwis nie zabrania dostarczenia własnych części do naprawy. Polskie prawo jest w tej kwestii bardzo liberalne. W niektórych krajach jak na przykład w Niemczech żaden serwis nie zamontuje dostarczonej przez klienta części. Jest to podyktowane względami bezpieczeństwa i ochrony prawnej klienta w zakresie gwarancji i rękojmi. W Polsce brak tego typu ograniczeń powoduje, że często klienci poszukują części na własną rękę. Kupują z nieznanych źródeł, z aukcji internetowych lub na giełdach i targowiskach.

W takim przypadku całkowita odpowiedzialność za jakość tej części spada na klienta. Brak wówczas gwarancji na jej bezawaryjne działanie i choć początkowo wydaje się, że zakup był tańszy niż oferowana w serwisie cena to finalnie koszty będą wyższe.

Tanie części = częstsza wymiana = większe niebezpieczeństwo na drodze = sumarycznie większe koszty

ile kosztuje naprawa w bm cars
Tarcza hamulcowa i zacisk BMW 3 E46

Pozostaje jeszcze kwestia właściwego doboru części, podróbek (w tym bardzo częstych podróbek olejów silnikowych) i źródła pochodzenia (części kradzione). Całkowitym zakazem prawnym objęty jest handel i montaż części używanych obejmujących elementy bezpieczeństwa między innymi:

 • poduszki powietrzne tzw. Air Bagi,
 • elementy układów hamulcowych,
 • elementy zawieszenia.

Pełny spis takich części został opublikowany w rozporządzeniu Ministra Infrastruktury pod tytułem: „Wykaz przedmiotów wyposażenia i części wymontowanych z pojazdów, których ponowne użycie zagraża bezpieczeństwu ruchu drogowego lub negatywnie wpływa na środowisko” z dnia 28 września 2005 r.

Dlaczego nie publikujemy naszego cennika?

Dynamika rynku samochodowego, ogromna ilość części i podzespołów oraz duża ilość modeli BMW i Mini powoduje, że opublikowany przez nas cennik wymagałby stałej aktualizacji. Skupiamy się na przekazywaniu naszym klientom porad i zaleceń, dzięki temu publikowane przez nas treści są aktualne przez dłuższy okres. Ponadto oferujemy promocyjne ceny części w naszym sklepie online.

Zależy nam na klarownym przekazie wszystkich informacji, dlatego napisaliśmy dokładny opis, jak wygląda wizyta w naszych serwisach. Podczas rozmowy przez telefon, mail lub Facebook, jesteśmy w stanie określić rząd wielkości, ale nie dokładną cenę naprawy. Następnie po przyjeździe do BM Cars wykonujemy pełną diagnozę komputerową, która kosztuje 123 zł brutto.

Po przeprowadzeniu diagnozy przygotowujemy listę priorytetów oraz warianty naprawy z uwzględnieniem części oryginalnych i zamienników wraz z cenami. Dopiero po akceptacji przez klienta, rozpoczynamy naprawę.

ile kosztuje naprawa w bm cars
BMW M850i xDrive | Vauxford [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons

Czy finalna cena może wzrosnąć w trakcie naprawy?

Zawsze konsultujemy wszystkie etapy naprawy z klientem. Nigdy nie zaskakujemy nieprzewidzianymi wydatkami.

Dlaczego naprawa w BM Cars ma inną cenę niż w pozostałych serwisach samochodowych?

Specjalizacja w jednej marce pozwala nam na zapewnienie napraw na poziomie marki premium, do jakiej należy BMW. Nie mamy wpływu na jakość obsługi oraz zgodność z zaleceniami producenta w innych serwisach. Zatem nie mamy wpływu na ich politykę cenową.

Mamy wpływ wyłącznie na to, co my oferujemy i gwarantujemy. Niezależnie od tego, gdzie naprawiasz samochód – przysługuje Ci gwarancja. My otwarcie informujemy o tym klientów i publikujemy artykuły takie jak ten – czym różni się serwis niezależny od ASO.

ile kosztuje naprawa w bm cars

Czy za części i usługi w BM Cars można płacić przelewem, kartą, zbliżeniowo, telefonem, BLIKiem?

Oferujemy następujące formy płatności:

 • gotówka,
 • karty kredytowe i debetowe,
 • BLIK,
 • przelew (po podpisaniu umowy).
ile kosztuje naprawa w bm cars
BMW X5 G05 | Alexander Migl [CC BY-SA 4.0], via Wikimedia Commons

Czy za części i usługi w BM Cars można płacić na raty?

Jedyna dostępna forma płatności ratalnej to karta kredytowa klienta.

Oferta darmowych czynności w BM Cars

Za poniższe usługi nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat od naszych klientów:

 • kawa i napoje w naszych serwisach,
 • fachowe czasopisma motoryzacyjne,
 • dostęp do WiFi,
 • powiadomienia SMS,
 • uzyskanie porady technicznej,
 • parking dla klientów na czas naprawy i odbioru auta w wyznaczonym terminie.
Komentowanie dla tego wpisu jest zablokowane.