Błąd BMW o przekroczeniu emisji spalin „increased emission” – jak naprawić?

Pytanie kierowcy BMW

W moim BMW wyświetlił się błąd „increased emission”. Auto więcej pali, nie równo pracuje na niskich obrotach i traci moc. Bylem w serwisie BMW, wymienili mi kilka części, ale nic nie pomogło. Co może być powodem tej usterki?

Problem dotyczył BMW 5 E60, ale występuje też w innych modelach.

increased emission bmw

BMW 5 E60

Odpowiedź serwisu BM Cars

W samochodach BMW serii 5 i 7 w modelach E60, E61, E65, F01, pojawia się czasami komunikat o błędzie „increased emission” widoczny na wyświetlaczu centralnym. Jednocześnie pojawia się też symbol samochodu na zegarze środkowym.

Błąd oznacza przekroczenie dopuszczalnej emisji spalin w pojeździe i jest zazwyczaj związany z wadliwą pracą układu wydechowego. Eksploatacja samochodu z wyświetlonym błędem może w konsekwencji doprowadzić do trwałego uszkodzenia katalizatorów.

Błąd najczęściej jest generowany w przypadku uszkodzenia lub wadliwej pracy sond lambda lub kolektora wydechowego. Może pojawić się również w przypadku używania paliwa znacznie odbiegającego od norm.

Konieczna jest wizyta w serwisie i dokładna diagnoza układu spalania i wydechu.

increased emission bmw

BMW 5 E61 | By Rudolf Stricker (Own work) [GFDL or CC-BY-SA-3.0], via Wikimedia Commons

Inne porady BMW związane z poruszaną tematyką

increased emission bmw

Katalizator na przykładzie samochodu MINI (produkowanego przez BMW)

Przeczytaj więcej porad i zadaj własne pytanie

Darmowe Porady Techniczne

increased emission bmw

BMW 7 E65 | By Terence Ong [GFDL, CC-BY-SA-3.0 or CC BY 2.5]

Reklama partnera afiliacyjnego

2 komentarzy

4 marca, 2019 o 18:40

Witam ja mam podobny problem świecie się cały czas kontrolka “błąd silnika” a przed zaświeceniem ten kontrolki pokazała się grafika auta z wlewem paliwa na wyświetlaczu centralnym. Błąd już dwa razy skasowałem, jednak znowu się zaświecił. Po skasowaniu mogę przejechać kilkadziesiąt minut, jak się ponownie zaświeci i nie gaśnie. Samochód do BMW X5 E70 wersja przed liftem, jaka może być tego przyczyna i jak to naprawić ?

Mirosław Bodera – Członek Zarządu BM Cars

Mirosław Bodera – Członek Zarządu BM Cars pisze:

Odpowiedz
4 czerwca, 2019 o 09:39

Przyczynę świecącej kontrolki silnika możemy określić po zrobieniu diagnostyki silnika. Przyczyn może być bardzo wiele. W powyższej poradzie dotyczyła ona tylko jednej z nich – przekroczonej emisji spalin. Zapraszamy do jednego z naszych serwisów na diagnostykę.

Napisz komentarz

Pola z * są wymagane

Dodaj komentarz lub zadaj pytanie. Z chęcią pomożemy.