Blokady alkoholowe Autowatch w ofercie BM Cars

Blokady alkoholowe w samochodach to kolejny krok w celu zwiększenia bezpieczeństwa na drogach. Ich rolą jest uniemożliwienie zapalenia auta kierowcom pod wpływem alkoholu. Choć pierwsze blokady zostały skonstruowane już 1969. to dopiero teraz wchodzą one do powszechnego użycia. BM Cars jako jeden z pierwszych serwisów w kraju ropoczął współpracę z Autowatch Polska i tym samym rozpoczął montaż blokad do każdego typu pojazdów.

blokady alkoholowe

Zamroź kluczyki

W mediach tradycyjnych i internetowych co jakiś czas pojawiają się kampanie społeczne przeciw pijanym kierowcom. Jedną z bardziej pomysłowych jest akcja skierowana do osób znajdujących się w otoczeniu kierowcy. Jeśli jest on na “podwójnym gazie” schowaj kluczyki, by nie mógł ich użyć. Metoda zamrożenia kluczyków w zamrażarce jest bardzo obrazowa, ale pamiętajmy, że może spowodować trwałe uszkodzenie w elektronice. Oprócz niezastąpionego wsparcia najbliższych, skuteczną prewencją w takich sytuacjach jest właśnie blokada alkoholowa.

Co to jest i jak działa blokada alkoholowa?

Blokada alkoholowa autowatch to urządzenie, które w najprostszej postaci składa się z dwóch elementów:

  1. Elektronicznego alkomatu z ustnikiem, który bada stężenie alkoholu w wydychanym powietrzu oraz
  2. Mechanizmu kontrolującego zapłon w samochodzie

Kierowca musi przed uruchomieniem auta sprawdzić zawartość alkoholu w organiźmie. Jeśli urządzenie wykaże poziom niższy niż dopuszczelne 0,2‰ to może zapalić silnik i ruszyć w trasę. W losowych odstępach czasu urządzenie ponownie poprosi kierowcę o test. W ten sposób sprawdzane jest czy kierowca jest trzeźwy podczas całej podróży oraz czy faktycznie to kierowca poddaje się kontroli.

Urządzenia Autowatch posiadają dodatkowo:

  • czytnik biometryczny identyfikujący do 16. użytkowników
  • bezprzewodową transmisję danych z bezpiecznym szyfrowaniem AES-128 bit
  • ładowanie poprzez port USB

blokady alkoholowe

Dla kogo jest blokada alkoholowa?

Urządzenia Autowatch skierowane są do firm transportowych, korporacji posiadających flotę oraz osób indywidualnych. Należą też do nich kierowcy, którzy otrzymali wyrok za jazdę po pijanemu. Jeśli wyrok na to zezwala, kierowca może dalej korzystać z samochodu pod warunkiem zamontowania autowatcha (blokera).

Blokadę można zamontować w każdym rodzaju pojazdu. Nasz serwis, choć specjalizuje się w serwisie aut BMW i MINI oferuje montaż blokad w:

  • autach osobowych dowolnej marki
  • autach ciężarowych
  • autobusach, busach, vanach

blokady alkoholowe

Koszty blokady alkoholowej

W ofercie dostępne są dwa modele:

Cena urządzenia zaczyna się od 80 zł miesięcznie w programie Lease & Drive. Można też opłacić urządzenie z góry lub zapłacić kartą kredytową. Przy większych zamówieniach udzielamy zniżek. By uzyskać szczegółowe ceny prosimy o kontakt:

[email protected]

(032) 700 70 27

blokady alkoholowe

Rozporządzenie i Prawo o ruchu drogowym o blokadach alkoholowych

Urządzenia Autowatch spełniają wymogi rozporządzenia, które ma wejść w życie w pierwszym kwartale tego roku. Zapisy o blokadach alkoholowych znajdują się także w Prawie o ruchu drogowym

blokady alkoholowe

 

źródła: Rozporządzenie, Prawo o ruchu drogowym, Autowatch Polska
Komentowanie dla tego wpisu jest zablokowane.