ComfyLock to nowatorskie zabezpieczenie dla posiadaczy aut z automatyczną skrzynią biegów. Dzięki dedykowanej mobilnej aplikacji właściciel samochodu ma pełną kontrolę nad tym kto użytkuje pojazd. Nasz serwis BM Cars jest autoryzowaną stacją montażu ComfyLock w autach z automatyczną skrzynią.

blokada automatycznej skrzyni biegów ComfyLock

Jak działa zabezpieczenie ComfyLock dla automatycznych skrzyń?

ComfyLock to elektroniczna blokada automatycznej skrzyni biegów sterowana aplikacją w smartfonie. Po zamontowaniu i uruchomieniu aplikacji umożliwia zablokowanie skrzyni biegów. Jej uaktywnienie powoduje, że nie ma możliwości włączenia żadnego biegu. Skrzynia pozostaje w pozycji Parking. Jeżeli użytkownik z uruchomioną aplikacją znajdzie się we wnętrzu pojazdu, następuje automatyczne odblokowanie i skrzynia powraca do normalnej pracy. Tryb serwisowy umożliwia dodatkowo wyłączenie czasowe blokady na okres wykonywania napraw w serwisie lub korzystania np. z ręcznej myjni. Po opuszczeniu pojazdu następuje automatyczne uzbrojenie blokady z jednoczesnym zaznaczeniem pozycji auta na mapie.

Blokada wyposażona jest również w tryb awaryjny na wypadek uszkodzenia lub zagubienia smartfona. Umożliwia to czasowe kontynuowanie jazdy.

Przed czym chroni zabezpieczenie ComfyLock?

ComfyLock zabezpiecza przed nieuprawnionym użytkowaniem pojazdu. Bez odblokowania nie da się wrzucić żadnego biegu. Jest to bardzo skuteczna i niezależna od pozostałych systemów ochrona przeciw kradzieży BMW.

automatyczna skrzynia biegów BMW
Dźwignia automatycznej zmiany biegów w BMW

Czy posiadanie blokady ComfyLock wpływa na działanie automatycznej skrzyni biegów w BMW?

Konstrukcja blokady Comfylock i jej instalacja nie wpływa w żaden sposób na działanie skrzyni biegów i innych podzespołów pojazdu. Jej funkcjonowanie nie wywołuje również żadnych błędów w diagnostyce pojazdu.

Do czego służy aplikacja mobilna ComfyLock?

Bezpłatna aplikacja mobilna ComfyLock służy do sterowania blokadą. Za jej pomocą możemy zdefiniować sposób awaryjnego odblokowania i czasowej deaktywacji. Również za jej pomocą następuje automatyczne zapisanie pozycji opuszczanego pojazdu. Jedna aplikacja umożliwia sterowanie kilkoma blokadami w różnych posiadanych pojazdach.

BMW G20
BMW 3 G20 | Vauxford, CC BY-SA 4.0, via Wikimedia Commons

Czy w każdym BMW z automatyczną skrzynią biegów można zamontować ComfyLock?

Blokada ComfyLock może być instalowana we wszystkich modelach BMW, w których zastosowano dźwignię sterującą zmianą biegów w formie joysticka – wszystkie modele z serii F i G. Istnieje również opcjonalna możliwość zastosowania tej blokady w samochodach Mini.

Czy instalacja ComfyLock wpływa na moją obecną gwarancję auta?

Nie. Instalacja blokady jest zupełnie bezinwazyjna i może być w każdej chwili usunięta. Nie powoduje to żadnych ograniczeń gwarancyjnych. Ponadto jej instalacja pozostaje bez wpływu na pracę skrzyni biegów i pojazdu.

BMW 320d Luxury Line (F30) by M 93 (CC BY-SA 3.0 DE) Wikimedia Commons

W jakim czasie zostanie zamontowana blokada ComfyLock w moim BMW w BM Cars?

Montaż blokady ComfyLock trwa około 30 minut.

Czy na blokadę ComfyLock BM Cars daje gwarancję i co ona obejmuje?

Na wszystkie wykonane prace i nowe części udzielamy 24-miesięcznej gwarancji.

logo ComfyLock

Jakie elementy składają się na koszt instalacji blokady ComfyLock w BM Cars?

Na koszt instalacji blokady skłąda się:

  • urządzenie ComfyLock,
  • montaż,
  • inicjalizacja,
  • konfiguracja aplikacji i instruktaż użytkowania.