Szarpanie na zimnym silniku w BMW – jakie mogą być przyczyny?

Pytanie kierowcy BMW

Od pewnego czasu mam problem ze swoim BMW. Na zimnym silniku przy dodaniu gwałtownie gazu szarpie całym autem. Gdy wskazówka od temperatury się trochę podniesie, to problem ustaje. Gdy jadę spokojnie, to problem nie występuje.

Dodam, że miałem błędy świec na każdym cylindrze. Wszystkie były spalone, więc je wymieniłem wraz ze sterownikiem. Teraz błędów nie ma i nawet jeszcze raz sprawdzałem te świece. Według mnie działają prawidłowo. EGR również sprawdzony. Co może sprawiać, że auto szarpie na zimnym silniku?

Problem dotyczył BMW 535d F11, ale może zdarzać się też w innych modelach.

BMW 5 F11
BMW 535i F11 | Thomas doerfer / CC BY

Odpowiedź serwisu BM Cars

Opisany problem jest bardzo złożony i może być wywołany wieloma usterkami. Po stronie silnikowej częstą przyczyną szarpania na zimnym silniku jest nieprawidłowa praca zaworu EGR lub klapek wirowych w kolektorze ssącym. Po stronie układu przeniesienia napędu może to być sygnał nieprawidłowej pracy skrzyni biegów (automat) lub skrzynki rozdzielczej (VTG).

Postawienie trafnej diagnozy zawsze jest związane z przeprowadzeniem kompleksowej diagnostyki pojazdu. Nie dysponując dokładnymi danymi pojazdu trudno nam wskazać przyczyny problemów.

BMW 5 F11
BMW 520i F11 | © M 93 / Wikimedia Commons

Inne porady BMW związane z poruszaną tematyką

BMW 5 F11
BMW F11 M550d | nakhon100 / CC BY

Przeczytaj więcej porad i zadaj własne pytanie

EGR BMW
Brudny EGR z BMW
Reklama partnera afiliacyjnego

0 komentarzy

Napisz komentarz

Pola z * są wymagane

Dodaj komentarz lub zadaj pytanie. Z chęcią pomożemy.