Jakie są konsekwencje amatorskiej wymiany silnika w BMW i jak je naprawić?

Pytanie kierowcy BMW

Jestem po zamianie silnika z BMW E36 do BMW E46. Występuje mały problem z instalacją elektryczną i nie bardzo wiem jak połączyć kable, by to wszystko działało. Swap robili niby mechanicy i zrobili straszny syf w skrzynce połączenia silnika z autem.

Ci wielcy mechanicy połączyli kable, ale nie wszystko działa tak jak powinno. Silnik się odpala, a następnie włącza się ssanie. Czy jest zimny, czy ciepły, to ssanie się włącza. Druga rzecz jest taka, że zegary praktycznie w ogóle nie chodzą – temperatura wskazuje cały czas na maksa, wskaźnik paliwa pokazuje różnie, a pozostałe zegary nawet nie drgną. Jak to wszystko naprawić?

Pytanie dotyczy BMW 3 E46. Poniższa porada odnosi się do wszystkich aut spalinowych BMW.

BMW 3 E36 | By OSX (Own work) [Public domain], via Wikimedia Commons

Odpowiedź serwisu BM Cars

Opisany problem jest typowy dla amatorskich przeróbek pojazdów i nie dotyczy wyłącznie marki BMW. Decydując się na tak poważną operację jak zmiana silnika na inny niż fabryczny, trzeba mieć świadomość konsekwencji takiej zmiany. Nie chodzi tu wyłącznie o moment odpalenia silnika, ale również dalszą eksploatację.

Temat wymiany i naprawy silników został szerzej opisany w dziale usług.

Jeśli Pana serwis podjął się wykonania takiej usługi i otrzymał za to wynagrodzenie, to ustawowo jest ona objęta gwarancją. Proponujemy zwrócenie się do serwisu, w którym dokonano wymiany silnika z roszczeniem gwarancyjnym. Opisane usterki – nie mogą występować i powinny być usunięte.

Ewentualna naprawa w kolejnym serwisie to poniesienie dodatkowych kosztów związanych ze sprawdzaniem wiązek silnika i instalacji elektrycznej oraz weryfikacją wykonanych już prac. Będzie to zapłata za już wykonane i opłacone prace.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszego serwisu.

amatorska wymiana silnika bmw

Wymiana silnika BMW w trakcie prac

Inne porady BMW związane z poruszaną tematyką

amatorska wymiana silnika bmw

N47 – Silnik wysokoprężny (Diesel) w BMW

Przeczytaj więcej porad i zadaj własne pytanie

Darmowe Porady Techniczne

amatorska wymiana silnika bmw

BMW 318i E46 | By Alexander Lindquist [CC BY-ND 2.0]

Reklama partnera afiliacyjnego

0 komentarzy

Napisz komentarz

Pola z * są wymagane

Dodaj komentarz lub zadaj pytanie. Z chęcią pomożemy.