Rozładowany akumulator i brak możliwości naładowania w BMW – co jest powodem?

Pytanie kierowcy BMW

Auto po dłuższym postoju nie odpala. Brak możliwości zakręcenia rozrusznikiem. Kontrolki się nie zapalają. Wygląda to na rozładowany akumulator. Po podładowaniu akumulatora bez zmian. Auto przez kilka dni miało zamknięte wszystkie drzwi, ale prawdopodobnie nie było zamknięte z pilota. Czy to mógł być powód rozładowania akumulatora? Jak uruchomić auto? Z góry dziękuję za rady.

Problem dotyczył BMW 1, ale występuje także w innych modelach.

rozładowany akumulator bmw

Akumulator Centra Futura | Zdjęcie użyte w celach informacyjnych © Centra Futura

Odpowiedź serwisu BM Cars

Opisany problem wskazuje początkowo na rozładowany akumulator. Jeżeli ładowanie przebiegało prawidłowo i stan akumulatora pozwala na jego naładowanie, to po przeprowadzonej operacji powinny zaświecić się jakieś kontrolki.

Jeśli pomimo ładowania nadal nie świecą kontrolki, to proponuję sprawdzić akumulator testerem –napięcie powinno być w okolicach 12 V i pod obciążeniem nie powinno spadać zbyt szybko poniżej 11 V.

Uruchomienie silnika jest możliwe z wykorzystaniem zewnętrznego źródła zasilania o napięciu 12 V. Pod maską należy podłączyć klemy do śruby z czerwoną osłoną (+) oraz znajdującą się obok niej śrubę niepolakierowaną (-).

Nie zalecamy stosowania do uruchomienia silnika boosterów lub urządzeń rozruchowych podających chwilowe bardzo duże prądy, może to uszkodzić sterowniki pojazdu. Najlepszym rozwiązaniem jest podpięcie do akumulatora innego pojazdu z pracującym silnikiem.

Powodów szybkiego rozładowywania akumulatora może być wiele. Nie zamknięte drzwi pojazdu i częste ich otwieranie może powodować nadmierne pobory prądu przez przygotowanie pojazdu do odpalenia silnika.

Dla sprawdzenia poborów prądu spoczynkowego konieczne jest przeprowadzenie pełnej diagnostyki pojazdu.

rozładowany akumulator bmw

BMW 1 E87 | By Akitoishii at Japanese Wikipedia (Transferred from ja.wikipedia to Commons.) [Public domain], via Wikimedia Commons

Inne porady BMW związane z poruszaną tematyką

rozładowany akumulator bmw

BMW 1 E87 | By Rudolf Stricker [GFDL or CC-BY-SA-3.0], from Wikimedia Commons

Przeczytaj więcej porad i zadaj własne pytanie

Darmowe Porady Techniczne

rozładowany akumulator bmw

Akumulator Bosch używany w samochodach BMW | Zdjęcie użyte w celach informacyjnych © Bosch

Komentowanie dla tego wpisu jest zablokowane.