Problemy z zamkiem centralnym (moduł diversity) w BMW – jak je naprawić?

Pytanie kierowcy BMW

Kupiłem parę dni temu BMW 7 z niedziałającym zamkiem centralnym. Pojechałem do elektryka, gdzie powiedziano mi, że to wina anteny Diversity. Zakupiłem nową antenę i dokonałem jej wymiany w tylnym słupku po stronie pasażera. Według zapewnień elektryka problem leży po stronie odbiornika, gdyż pilot jest sprawny. Może jest to kwestia zakodowania Diversity? Proszę o poradę.

Problem dotyczył BMW 7 E65 z 2005 roku z silnikiem diesla 3.0, ale może zdarzać się też w innych modelach.

zamek centralny bmw

BMW 7 E65 | By Terence Ong [GFDL, CC-BY-SA-3.0 or CC BY 2.5]

Odpowiedź serwisu BM Cars

Problem niedziałającego zamka centralnego może być wywołany różnymi uszkodzeniami. Jednym z nich jest uszkodzenie modułu Diversity (wzmacniacza antenowego), który po wymianie powinien być zakodowany do nadwozia, żeby zapewnić jego prawidłowe działanie. Podobne objawy może również wywołać uszkodzenie zamka lub zamków. W modelu E65 zamki są zintegrowane w obudowie z siłownikiem a w przypadku opcji z domykaniem drzwi również z siłownikiem obsługującym tę funkcję. Uszkodzenie jednego z nich może skutecznie zablokować funkcjonowanie pozostałych.

Równie często dochodzi do uszkodzenia samego pilota w kluczyku, który jest bardzo wrażliwy na uszkodzenia mechaniczne (upadki) i wilgoć. Ograniczona jest również żywotność baterii, ładowanej indukcyjnie po włożeniu do kieszeni stacyjki. W kluczykach bez opcji dostępu komfortowego bateria jest niewymienna (wlutowana na płytkę drukowaną w kluczyku). Dobry elektronik potrafi wymienić taką baterię bez uszkodzenia kluczyka. Inną opcją jest zamówienie nowego kluczyka poprzez sieć ASO BMW.

Kolejną możliwością uszkodzenia, jest awaria modułu nadwozia obsługującego między innymi funkcje zamka centralnego. Dla postawienia trafnej diagnozy konieczne jest przeprowadzenie pełnej diagnostyki komputerowej pojazdu.

Zapraszamy do skorzystania z usług BM Cars.

zamek centralny bmw

Kluczyki BMW 7 | By Hugo venter [CC BY-SA 3.0]

Inne porady BMW związane z poruszaną tematyką

zamek centralny bmw

BMW 7 E65 | By Rudolf Stricker [GFDL or CC-BY-SA-3.0]

Przeczytaj więcej porad i zadaj własne pytanie

Darmowe Porady Techniczne

zamek centralny bmw

BMW 7 E65 podrasowana przez Prior Design | By Prior Design [CC BY 2.0]

0 komentarzy

Napisz komentarz

Pola z * są wymagane

Dodaj komentarz lub zadaj pytanie. Z chęcią pomożemy.