BMW nie otwiera się / nie zamyka poprzez naciśnięcie kluczyka (pilota)

Pytanie kierowcy BMW

Nie mogę otworzyć lub zamknąć samochodu pilotem kluczyka. Wiem, że przyczyn może być sporo. Sprawdziłem pod spojlerem antenę diversity i upewniłem się, że nie ma tam wilgoci. Moduł ten był wymieniany w roku 2014. Otworzyłem również sam kluczyk i sprawdzałem napięcie baterii – wynosi ono ok. 3,2V. Co może być przyczyną takich błędów?

Problem dotyczył BMW E61 Serii 5, ale zdarza się również w innych modelach.

BMW nie otwieranie / nie zamykanie z kluczyka

Foto: By Luftfahrrad (Own work) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

Posłuchaj wersji audio

Odpowiedź serwisu BM Cars

Problem nieotwierania/zamykania pojazdu z kluczyka może być spowodowany wieloma różnymi usterkami. Najczęściej dochodzi do uszkodzenia nadajnika w kluczyku. Nie umiejętne otwarcie kluczyka i próba samodzielnej wymiany baterii zazwyczaj kończy się jego trwałym uszkodzeniem. Baterie w kluczykach modelu E60/E61 są niewymienne. W przypadku uszkodzenia kluczyka należy zamówić nowy klucz bezpośrednio w BMW poprzez sieć Autoryzowanych Serwisów BMW.

Kolejną przyczyną opisywanych problemów może być brak komunikacji z pojazdem. Antena i wzmacniacz antenowy diversity są tylko elementami całego układu odbioru sygnału radiowego i przekazywania go do sterownika nadwozia. Brak wilgoci wokół wzmacniacza diversity wcale nie przesądza o jego sprawności.

Końcowym elementem systemu są siłowniki w drzwiach, których uszkodzenie również często występuje, nie tylko w modelu E61.

Dla postawienia trafnej diagnozy konieczne jest przeprowadzenie pełnej komputerowej diagnostyki pojazdu i sprawdzenie instalacji pomiędzy opisanymi sterownikami.

kluczyki-bmw

Inne porady BMW związane z poruszaną tematyką

Dorabianie kluczy do BMW

Kluczyk do BMW 7 | By Hugo venter [CC BY 3.0]

Przeczytaj więcej porad i zadaj własne pytanie

Darmowe Porady Techniczne

Komentowanie dla tego wpisu jest zablokowane.