Dziwny zapach z silnika i cieknąca miska olejowa w BMW – jak naprawić?

Pytanie kierowcy BMW

Proszę o poradę w sprawie wpadającego do wnętrza kabiny dziwnego niemiłego zapachu ze strony silnika. Najczęściej dzieje się to kiedy hamuję. Dodatkowo zauważyłem ze na silniku są wycieki spod uszczelek. Cieknie z uszczelki miski olejowej i pokrywy zaworów. Czy ten zapach może być powiązany z tymi wyciekami? Czy może w silniku występuje jakieś nadmierne ciśnienie i wypycha uszczelki oraz daje ten dziwny zapach? A może to pompa podciśnienia?

Problem dotyczył modelu BMW 318i E90 rocznik 2006, ale zdarza się również w innych modelach.

cieknąca miska olejowa BMW

Odpowiedź serwisu BM Cars

Opisany przez Pana przypadek może być związany z wyciekami z silnika szczególnie z uszczelki pokrywy zaworów. Bardzo często wyciekający z tego miejsca olej skapuje na kolektor wydechowy i inne rozgrzane elementy. W ten sposób powstaje bardzo nieprzyjemny zapach spalenizny. Dodatkowe zapachy związane z hamowaniem mogą być spowodowane zapieczonymi zaciskami hamulcowymi i przegrzewaniem tarcz hamulcowych, co może spowodować ich zwichrowanie i uszkodzenie.

Niezależnie od nieprzyjemnych zapachów przedostających się do kabiny, konieczne jest uszczelnienie silnika (wymiana uszczelek pokrywy zaworów i miski olejowej) i dokładne sprawdzenie układu hamulcowego.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszego serwisu.

cieknąca miska olejowa BMW

Inne porady BMW związane z poruszaną tematyką

cieknąca miska olejowa BMW

Olej Castrol 5W-30 | © Castrol Limited

Przeczytaj więcej porad i zadaj własne pytanie

Darmowe Porady Techniczne

cieknąca miska olejowa BMW

Foto: By Thomas doerfer (Own work) [GFDL or CC-BY-SA-3.0], via Wikimedia Commons | By Rudolf Stricker (Own work) [Attribution], via Wikimedia Commons | By Thomas doerfer (Own work) [GFDL or CC-BY-SA-3.0], via Wikimedia Commons
Reklama partnera afiliacyjnego

0 komentarzy

Napisz komentarz

Pola z * są wymagane

Dodaj komentarz lub zadaj pytanie. Z chęcią pomożemy.