Po jakim przebiegu należy wymienić łańcuch rozrządu w BMW?

Pytanie kierowcy BMW

Po jakim przebiegu powinno się wymienić łańcuch rozrządu w BMW?

Problem dotyczy wszystkich modeli BMW.

wymiana rozrząd bmw

N47 – Silnik wysokoprężny (Diesel) w BMW

Posłuchaj wersji audio

Odpowiedź serwisu BM Cars

Producent nie przewidział wymiany łańcucha w samochodach BMW po określonym przebiegu. Stan rozrządu podlega kontroli w trakcie np. ogólnego przeglądu samochodu, wykonywanego na wezwanie komputera pokładowego co 1 rok. Jeżeli pojawiają się jakiekolwiek odgłosy z pracy rozrządu (grzechotanie, stukanie itd.) szczególnie na ciepłym silniku – należy niezwłocznie zgłosić się do serwisu w celu przeprowadzenia szczegółowej diagnozy. Eksploatacja samochodu w takim przypadku może doprowadzić do uszkodzenia silnika.

Inaczej to ujmując, łańcuch rozrządu nie podlega wymianie, niezależnie od modelu BMW.

Wyjątkiem jest nadmierne zużycie łańcucha, kół zębatych, napinacza lub elementów ślizgowych i wywołana tym usterka bądź awaria.

Zapraszamy do skorzystania z usług naszego serwisu.

wymiana rozrząd bmw

Silnik BMW N20 | Photo: Peter Stevens [CC BY 2.0]

Inne porady BMW związane z poruszaną tematyką

wymiana rozrząd bmw

Silnik BMW M62 widoczny łańcuch rozrządu i ślizgi

Przeczytaj więcej porad i zadaj własne pytanie

Darmowe Porady Techniczne

wymiana rozrząd bmw

BMW E91 | By Luftfahrrad (Own work) [CC BY-SA 3.0], via Wikimedia Commons

1 komentarz

Avatar

wol pisze:

Odpowiedz
Kwiecień 5, 2019 o 18:55

Kilka miesięcy temu kupiłem bmw x3 2d 184km 2012.Kiedy czytałem komentarze o tym silniku to myślałem że dostane zawału. Przy przebiegu 208 tys. czas był na zmierzenie się z rozrządem, motor chodził dobrze, na biegu jałowym silnik trochę głośniej niż w innych moich samochodach. Rozrząd robił mi kolega, bo w aso bmw powiedzieli 9 koła, zapłaciłem 5 tys, w tym klapy wirowe nowe 168 klima olej, kompletny rozrząd febi 3 łańcuchy …2 grube jeden cienki… ślizgi, śruby zębatki dwie jedna większa pojedyncza i podwójna i powiem ze różnica jest silnik pracuje jak nowy cichy, przy 150km/h cisza w kabinie, a wcześniej strasznie głośno chodził, części wyjęte z silnika… łańcuchy nie były naciągnięte, w bardzo dobrym stanie to samo ślizgi, wydaje mi się ze odgłos dochodził z zębatek ale to tylko moje odczucie. super silnik i super samochód, drogi w utrzymaniu, ale jak sie wymieni aleje w xdrive mostach rozrząd można śmigać następne 200 koła. Opony run flat wywaliłem i kupiłem 245/45/19 w jednym rozmiarze xl, na 4 koła, super jazda spalanie spadło o 1 litr.

Napisz komentarz

Pola z * są wymagane

Dodaj komentarz lub zadaj pytanie. Z chęcią pomożemy.