Głośniejszy lub inny niż zwykle dźwięk silnika w BMW – jak to naprawić?

Pytanie kierowcy BMW

Na zimnym silniku po odpaleniu słychać jakieś głośniejsze terkotanie, po rozgrzaniu silnika problem znika. Dzieje się tak zawsze kiedy po nocy odpalam samochód. Co może być tego przyczyną?

Problem dotyczył modelu E91 320d rocznik 2005, ale zdarza się również w innych modelach.

bmw szarpanie

BMW 3 E91

Odpowiedź serwisu BM Cars

Odgłosy głośniejszego lub “innego” niż zwykle terkotania na zimnym silniku w modelu E90-E91 320d mogą być związane z odgłosami pochodzącymi z zacierających się rolek prowadzących i napinających pasek wielorowkowy bądź też mogą pochodzić z okolic rozrządu – (tył silnika). Głośna praca łańcucha rozrządu – spowodowana zużyciem lub nieprawidłową pracą napinacza łańcucha lub też nadmiernym zużyciem łańcucha lub kół zębatych rozrządu. Konieczne jest również sprawdzenie jaki olej silnikowy został zastosowany w Pańskim silniku. Zalecany jest Castrol 5W/30.
Czasami głośniejszą pracę silnika wywołują wtryskiwacze, które są na pograniczu zużycia i ich parametry pracy zaczynają znacznie odbiegać od normy.

Postawienie trafnej diagnozy wymaga przeprowadzenia pełnej diagnostyki samochodu. Zapraszamy do skorzystania z usług naszego serwisu.

bmw szarpanie

BMW 320d Touring E91 | By nakhon100 [CC BY 2.0]

Inne porady BMW związane z poruszaną tematyką

bmw szarpanie

Silnik z BMW 328i F30 | By HLW [CC BY-SA 3.0]

Przeczytaj więcej porad i zadaj własne pytanie

Darmowe Porady Techniczne

bmw szarpanie

Brudny EGR z BMW

Reklama partnera afiliacyjnego

0 komentarzy

Napisz komentarz

Pola z * są wymagane

Dodaj komentarz lub zadaj pytanie. Z chęcią pomożemy.