Dodatkowe zabezpieczenia przed kradzieżą w autach BMW

Pytanie kierowcy BMW

Mam BMW z fabrycznym alarmem. Jakie dodatkowe zabezpieczenie mogę założyć, żeby być pewnym, że nikt nie ukradnie mojego samochodu?

Pytanie dotyczy wszystkich modeli BMW.

dodatkowa blokada bmw

BMW 5 E60 – od tego modelu zaczęto montować fabryczną blokadę kolumny kierownicy

Odpowiedź serwisu BM Cars

W samochodach BMW po roku 1996 rozpoczęto instalację fabrycznych systemów zabezpieczających przed kradzieżą. Poza tradycyjnym alarmem chroniącym wnętrze pojazdu, maskę silnika, bagażnik i przechyły pojazdu, zastosowano immobilizer rozpoznający uprawniony do zapłonu kluczyk. Ten system dodatkowego zabezpieczenia pojazdu z kolejnymi modyfikacjami technicznymi jest stosowany do dnia dzisiejszego.

W nowych modelach od serii E60, E90 i wszystkie modele linii F stosowana jest dodatkowa blokada mechaniczna kolumny kierowniczej. Zastosowanie niewłaściwego kluczyka (formie pilota) powoduje nie tylko brak możliwości zapłonu silnika, ale również brak możliwości odblokowania kierownicy. Pomimo tych fabrycznych zabezpieczeń, użytkownicy chcą dodatkowych zabezpieczeń.

Należy podkreślić, że nie skonstruowano zabezpieczenia, którego nie da się sforsować. Wszystko jest zależne od czasu jaki ma do dyspozycji intruz i środków technicznych jakimi dysponuje.

W ramach naszego serwisu proponujemy instalacje następujących systemów dodatkowych:

  1. Alarm (dla modeli, które fabrycznie go nie posiadają).
  2. Dodatkowy immobilizer.
  3. Monitoring satelitarny.

Zapraszamy do umówienia wizyty.

dodatkowa blokada bmw

BMW 3 E90 od tego modelu zaczęto montować fabryczną blokadę kolumny kierownicy | By Thomas doerfer (Own work) [CC BY 3.0], via Wikimedia Commons

Inne porady BMW związane z poruszaną tematyką

dodatkowa blokada bmw

BMW 520d M-Sport F10 | By M 93 [CC BY-SA 3.0]

Przeczytaj więcej porad i zadaj własne pytanie

Darmowe Porady Techniczne

dodatkowa blokada bmw

Kierownica BMW

Komentowanie dla tego wpisu jest zablokowane.