BM Cars logo

Wadliwe baterie w hybrydach BMW – jak sprawdzić czy zagraża mi pożar?

BMW X5 hybryda plug in
Akcja Serwisowa BMW obejmuje około 27 000 pojazdów hybrydowych z wtyczką plug-in. Akcja spowodowana jest wadliwymi bateriami wysokonapięciowymi, które mogą w trakcie ładowania zewnętrznego wywołać pożar pojazdu.

Samochody elektryczne i hybrydowe wyposażone są w zespoły baterii zasilających silniki elektryczne. Baterie łączone są w zespoły wysokonapięciowe. Napięcia wyjściowe w tych bateriach mogą wynosić od 300 V do nawet 700 V prądu stałego.

Do 2018 roku BMW współpracowało w zakresie produkcji baterii wyłącznie z firmą Samsung. Od 2019 roku dostawcą baterii została również chińska firma CATL.

Powodem stwierdzonych usterek były zanieczyszczenia, które dostały się do ogniw litowo-jonowych w trakcie produkcji w zakładzie CATL. Efekt tych zanieczyszczeń to samozapłon baterii przy naładowaniu do pełna.

Szacuje się, że wadliwe baterie zostały zamontowane w około 27 000 samochodów elektrycznych i hybrydach plug-in.

Porady Techniczne 🚘

Uzyskaj specjalistyczne wskazówki dotyczące Twojego auta

Kup sprawdzoną poradę techniczną od serwisu BM Cars. Możesz skorzystać ze zdalnej pomocy w formie tekstowej lub podczas połączenia wideo niezależnie od tego, czy mieszkasz w Polsce, czy za granicą.

Najważniejsze wieści 🚙

Jesteśmy do Twoich usług 🛠

Odpowiedz na tego maila lub umów wizytę przez formularz online.
Pomożemy zadbać o Twoje BMW.

Naprawiałeś u nas swoje auto? 👍

Pamiętaj, że na wszystkie naprawy udzielamy dwuletniej gwarancji. Wystarczy się z nami skontaktować. Jeśli wszystko gra – prosimy o wystawienie pozytywnej opinii.
facebook instagram twitter linkedin custom youtube 
BM Cars – Specjalistyczny serwis BMW i MINI. Jesteśmy znanymi w branży ekspertami, o czym świadczą nasi liczni klienci z całej Polski.