BM Cars logo

Krzywy tył w BMW – poprawna kalibracja i układ pneumatyczny

BMW_525d_xDrive_Touring_(E61,_Facelift)_–_Heckansicht,_26._Juni_2011,_Mettmann
Pytanie kierowcy BMW: Tył mojego BMW stoi krzywo. Różnica między prawą a lewą stroną wynosi 18 milimetrów. Kompresor jest sprawny i poduchy też. Po obciążeniu koryguje wysokość, ale różnica pozostaje. Po podłączeniu do komputera – zero błędów i czujniki są sprawne.

Byłem u kilku mechaników i wszyscy twierdzą, że musi być coś krzywe. Czy czujnik poziomowania może przekłamywać? Zamieniłem prawy z lewym i dalej jest to samo. Po wypoziomowaniu na podnośniku i mierzeniu w różnych miejscach miarą i suwmiarką różnic nie ma.

Jeden mechanik polecił, bym ustawił tył poprzez wpisanie innych wartości w kompresorze. Jednak to może spowodować, że będzie uruchamiał się zbyt często, aż w końcu się spali.
Inny mówił, że może mi to skorygować poprzez kupienie regulowanych łączników czujnika z wahaczem. Czy macie jakieś sugestie? Ręce mi już opadają. Zaznaczę, że posiadam to auto od 5 lat i różnica była około 7 milimetrów, ale nie rzucało się to w oczy. Uchodziło mi delikatnie powietrze z jednej poduchy i teraz gdy padła całkiem wymieniłem oby dwie na nowe i różnica to 18 milimetrów.

Czy mieliście podobny przypadek? Co może być powodem tej usterki? Na co mogę zwrócić uwagę? Albo co jeszcze sprawdzić ?

Problem dotyczył BMW 5 E61, ale może zdarzać się też w innych modelach.

Porady Techniczne 🚘

Uzyskaj specjalistyczne wskazówki dotyczące Twojego auta

Kup sprawdzoną poradę techniczną od serwisu BM Cars. Możesz skorzystać ze zdalnej pomocy w formie tekstowej lub podczas połączenia wideo niezależnie od tego, czy mieszkasz w Polsce, czy za granicą.

Komis BM Cars 🤝

Oferowane przez nas samochody są w pełni sprawne i objęte gwarancją przebiegu.
BMW 7 F02

Jesteśmy do Twoich usług 🛠

Odpowiedz na tego maila lub umów wizytę przez formularz online.
Pomożemy zadbać o Twoje BMW.

Naprawiałeś u nas swoje auto? 👍

Pamiętaj, że na wszystkie naprawy udzielamy dwuletniej gwarancji. Wystarczy się z nami skontaktować. Jeśli wszystko gra – prosimy o wystawienie pozytywnej opinii.
custom custom facebook twitter linkedin custom youtube 
BM Cars – Specjalistyczny serwis BMW i MINI. Jesteśmy znanymi w branży ekspertami, o czym świadczą nasi liczni klienci z całej Polski.