BM Cars logo

Zjawisko „lewego powietrza” w BMW – co jest przyczyną i jak to naprawić?

BMW 3 E46
Pytanie kierowcy BMW: Po długim postoju odpalam auto bez problemów, ale po mniej więcej trzech minutach bez dodawania gazu, czyli bez ruszania, gwałtownie spadają obroty i auto gaśnie.

Następnie odpala już bez problemów. Na wolnych obrotach na zimnym silniku obroty wynoszą 1100. Gdy się rozgrzeje, obroty są w przedziale 600-700. Zauważyłem też drugą rzecz.

Gdy puszczę gaz i toczę się siłą rozpędu bez sprzęgła i hamulca to przy końcowej fazie, kiedy to obroty są poniżej 1400, jest uczucie, jakby coś pchało auto. Wskaźnik zużycia paliwa tymczasowego podnosi się do około 10 litrów na 100 km. Zjawisko zanika, gdy wciskam sprzęgło i wyhamowuję auto do zera lub, gdy kontynuuję jazdę.
Ostatnio profilaktycznie wymieniłem filtr paliwa i zero efektu. Co to może być? Czy te dwa efekty to dwie różne rzeczy? Czy są one powiązane?

Problem dotyczył BMW 316i E46, ale może występować też w innych modelach.

Porady Techniczne 🚘

Uzyskaj specjalistyczne wskazówki dotyczące Twojego auta

Kup sprawdzoną poradę techniczną od serwisu BM Cars. Możesz skorzystać ze zdalnej pomocy w formie tekstowej lub podczas połączenia wideo niezależnie od tego, czy mieszkasz w Polsce, czy za granicą.

Najważniejsze wieści 🚙

  • Jednym z kluczowych podzespołów stosowanych we wszystkich autach są opony, wytwarzane z materiałów ropopochodnych. BMW jest jednym z pierwszych producentów, który będzie masowo stosował nowy rodzaj przyjaznego dla środowiska ogumienia Pirelli.
  • Jedyne w swoim rodzaju modele BMW, które zostały ręcznie pomalowane przez znanych artystów, na co dzień stoją w muzeum BMW Welt w Monachium. Od 16 czerwca cztery z nich staną w Warszawie na bulwarach wiślanych.
  • Rajd Dakar jest bardzo nietypowym wydarzeniem, gdzie samochody testowane są w ekstremalnych warunkach offroadowych. Od przyszłego roku zostanie wprowadzona nowa klasa pojazdów – elektrycznych i Audi jest jednym z pierwszych producentów, który potwierdził udział swoich modeli. Czekamy na zapowiedzi elektrycznych modeli grupy BMW.

Komis BM Cars

Oferowane przez nas samochody są w pełni sprawne i objęte gwarancją przebiegu.
20200711_114506

Jesteśmy do Twoich usług 🛠

Odpowiedz na tego maila lub umów wizytę przez formularz online.
Pomożemy zadbać o Twoje BMW.

Naprawiałeś u nas swoje auto? 👍

Pamiętaj, że na wszystkie naprawy udzielamy dwuletniej gwarancji. Wystarczy się z nami skontaktować. Jeśli wszystko gra – prosimy o wystawienie pozytywnej opinii.
facebook instagram twitter linkedin custom youtube 
BM Cars – Specjalistyczny serwis BMW i MINI. Jesteśmy znanymi w branży ekspertami, o czym świadczą nasi liczni klienci z całej Polski.