BM Cars logo

Jaka jest normalna temperatura pracy

silnika w BMW 5?

BMW_520d_M_Sport_F10_(13900678089)
Pytanie kierowcy BMW: Chciałbym zapytać o temat temperatury silnika: wcześniej zwróciłem uwagę na fakt, że wskazówka temperatury oleju przekręca się lekko w prawo podczas ostrzejszej jazdy. Dziś również trochę mocniej używałem mój samochód i po przyjeździe do domu i zgaszeniu go w garażu usłyszałem, że nagle jak wysiadam z auta, włącza się chłodzenie silnika (wiatraki z przodu), na full obrotów. Zaniepokoiło mnie to i spędziłem te 3 minuty, żeby wejść w ukryte menu i sprawdzić odczyt temperatur:
  • Ciecz chłodząca (coolant): 105 stopni,
  • Olej: 103 stopnie.
Czy to jednak nie jest trochę za wysoko? Możliwe, że DPF się wypalał, bo jeździłem ostatnio głównie lokalnie i dzisiejsza trasa była pierwszą dłuższą. Dziwi mnie trochę, że przy temperaturze chłodziwa powyżej 100 stopni nie dostaje żadnego komunikatu o błędach.
Proszę o informację, czy są to wartości poprawne.

Problem dotyczył BMW 5 F10, ale może występować też w innych modelach.

Porady Techniczne 🚘

Uzyskaj specjalistyczne wskazówki dotyczące Twojego auta

Kup sprawdzoną poradę techniczną od serwisu BM Cars. Możesz skorzystać ze zdalnej pomocy w formie tekstowej lub podczas połączenia wideo niezależnie od tego, czy mieszkasz w Polsce, czy za granicą.

Komis BM Cars 🤝

Oferowane przez nas samochody są w pełni sprawne i objęte gwarancją przebiegu.
BMW 7 F02

Jesteśmy do Twoich usług 🛠

Odpowiedz na tego maila lub umów wizytę przez formularz online.
Pomożemy zadbać o Twoje BMW.

Naprawiałeś u nas swoje auto? 👍

Pamiętaj, że na wszystkie naprawy udzielamy dwuletniej gwarancji. Wystarczy się z nami skontaktować. Jeśli wszystko gra – prosimy o wystawienie pozytywnej opinii.
facebook twitter linkedin custom youtube 
BM Cars – Specjalistyczny serwis BMW i MINI. Jesteśmy znanymi w branży ekspertami, o czym świadczą nasi liczni klienci z całej Polski.