BM Cars logo

Czy trzeba resetować komputer przy wymianie akumulatora w BMW?

akumulator-bmw-bosch
Pytanie kierowcy BMW: Mam problem. Najprawdopodobniej dotyczy on akumulatora, ale tego nie jestem pewien. Sytuacja jest następująca, po zimie akumulator był już w słabej kondycji (auto w zimie praktycznie tylko stało w garażu, rzadko uruchamiane), więc postanowiłem go doładować, odłączyłem klemę z “-” i podpiąłem do ładowania na noc.

Rano po podłączeniu klemy auto odpaliło bezproblemowo.
Następnie po ok. 2 tygodniach nie odpalania próbowałem uruchomić auto, które ku mojemu zdziwieniu ani drgnęło.

Według mnie wszystko wskazuje na akumulator, bo auto ledwo otworzyło się z kluczyka, lampki w środku na chwile się zapaliły, ale od razu zgasły i auto oczywiście nie odpaliło.
Pytanie czy to akumulator padł, czy może po moim naładowaniu akumulatora i ponownym podłączeniu o czymś zapomniałem, coś trzeba było w komputerze zresetować?
A jeśli trzeba by już wymienić akumulator to czy wówczas trzeba coś przeprogramować w komputerze?

Problem dotyczył modelu BMW 520d E60 z 2007 roku, ale występuje także w innych modelach.

Porady Techniczne 🚘

Uzyskaj specjalistyczne wskazówki dotyczące Twojego auta

Kup sprawdzoną poradę techniczną od serwisu BM Cars. Możesz skorzystać ze zdalnej pomocy w formie tekstowej lub podczas połączenia wideo niezależnie od tego, czy mieszkasz w Polsce, czy za granicą.

Najważniejsze wieści 🚙

  • Czwórka to specyficzny model, który ma być bardziej sportową wersją Trójki. Oto recenzja nowego BMW 430i Coupe z silnikiem o mocy 258 KM.
  • Capgemini to jedna z największych korporacji oferująca rozwiązania IT i finansowo-księgowe. Działają oni w kilku katowickich biurowcach i w tym roku zwiększają zatrudnienie o 200 osób. Jeśli szukasz zatrudnienia – warto sprawdzić ich ofertę

Jesteśmy do Twoich usług 🛠

Odpowiedz na tego maila lub umów wizytę przez formularz online.
Pomożemy zadbać o Twoje BMW.

Naprawiałeś u nas swoje auto? 👍

Pamiętaj, że na wszystkie naprawy udzielamy dwuletniej gwarancji. Wystarczy się z nami skontaktować. Jeśli wszystko gra – prosimy o wystawienie pozytywnej opinii.
facebook instagram twitter linkedin custom youtube 
BM Cars – Specjalistyczny serwis BMW i MINI. Jesteśmy znanymi w branży ekspertami, o czym świadczą nasi liczni klienci z całej Polski.