Nowe funkcje Mini Connected

Jakie siły odśrodkowe działają na kierowcę podczas szybkich zakrętów? Jak dużo mocy silnik w danym momencie wytwarza? Najnowsza wersja (angielskojęzycznej) aplikacji MINI Connected odpowiada na powyższe pytania oraz wiele innych. Funkcje takie jak Condition Check, Force Meter czy Digital Sports Instruments oferują właścicielom telefonów iPhone unikalny sposób na doświadczanie jazdy swoim MINI.

P90087936

Kierowca może znaleźć informacje o statusie swojego samochodu i otoczeniu, przyspieszeniu, temperaturze silnika, mocy silnika, obrotach, momencie obrotowym na swoim komputerze pokładowym wyświetlającym to na wysokiej rozdzielczości kolorowym ekranie. Nowa aplikacja MINI Connected podkreśla po raz kolejny pionierstwo brytyjskiego producenta małych aut premium w inteligentnym łączeniu kierowcy, auta i otaczającego ich świata.

Podobnie jak poprzednie wersje MINI Connected, najnowsza aktualizacja jest instalowana na komputer pokładowy poprzez iPhone’a. Może być ona użyta we wszystkich aktualnych modelach MINI wyposażonych w radio MINI Visual Boost albo MINI Navigation System i w opcję MINI Connected. Funkcje są zarządzane przez MINI joystick, przyciski na kierownicy i na monitorze komputera pokładowego, gdzie wyświetlane funkcje są prezentowane tak by nie odciągać uwagi kierowcy.

P90087937

Funkcja Condition Check pozwala między innymi na: sprawdzenie temperatury silnika, poziomu paliwa, statusu opcjonalnego przycisku trybu sportowego, temperatury powietrza czy opadu deszczu.

Force Meter, czyli czujnik przyspieszenia (akcelerometr), pokazuje w nowy i unikalny sposób go-kartowy feeling aut MINI. Funkcja ta mierzy i zapisuje przeciążenie poprzeczne i podłużne w danym okresie czasu w momentach dodawania gazu i hamowania oraz na zakrętach. Komputer pokładowy pokazuje wirtualną reprezentację auta i wyświetla kierunki, w których dane siły oddziałują. Siła przyspieszenia pokazywana jest w środku okręgu z różnymi fragmentami podświetlanymi w momencie obrotu kierownicy.

mzl.cwkycbuw.320x480-75

Funkcja Digital Sports Instruments zmienia komputer pokładowy w atrakcyjne rozszerzenie podstawowych zegarów, prezentując graficzne dane auta w typowym stylu MINI. W centrum “wirtualnych instrumentów” kierowca znajdzie temperaturę układu chłodzenia, podczas gdy po lewej wyświetlona będzie dokładna moc silnika przy każdym naciśnięciu pedału gazu. Po prawej umiejscowiono temperaturę silnika oraz moment obrotowy – wszystko zgodnie z potrzebami i ustawieniami kierowcy. Dane wyświetlane są w postaci rosnącej skali i maksymalne wartości pozostają widzialne chwilkę dłużej, po tym jak kierowca ściągnie nogę z gazu. Jednostki mocy wyświetlane mogą być w kW oraz KM. Aplikacja na iPhone’a zawiera również dokładny samouczek oraz instrukcje wyjaśniające podstawy umiejętnej jazdy po mieście, jazdy sportowej i oczywiście jazdy bezpiecznej.

Nowe funkcje MINI Connected mogą być aktywowane przez włączenie odpowiedniej opcji w komputerze pokładowym. Nacisk został położony na tryb Excitement (ang. “ekscytacja”), który daje kierowcy najmocniejszy go-kartowy feeling jaki jest możliwy. Kiedy włączona zostanie funkcja audio, kierowca może wybrać między radiem internetowym lub “dynamiczną muzyką”. Wszystkie pozostałe funkcje można też w tym trybie deaktywować, albo przejść do trybu Minimalism.

P90087943-655x436

Nowa aplikacja MINI Connected to przykład innowacyjnej i informacyjnej technologii zaprojektowanej by rozbudować przyjemność z jazdy. MINI Connected integruje rozwiązania telekomunikacyjne, rozrywkowe i online’owe oferowane przez nowoczesne smartfony. Dodatkowo tworzy inteligentną sieć technologii, która jest czymś niespotykanym w systemach multimedialnych innych marek. Aktualna lista funkcji MINI Connected, które można aktywować zawiera:

  • radio internetowe
  • dostęp do Facebooka oraz Twittera
  • odbiór aktualności z kanałów RSS
  • obsługę usług Google
  • tryb Dynamic Music
  • tryb Minimalism

P90087934-655x436

Każda aktualizacja MINI Connected oferuje klientom dodatkowe opcje i usługi do wykorzystania w ich samochodach. Unikalność tej aplikacji daje kierowcom nieprzerwane korzyści z rozrywki, łączności, nawigacji i informacji jak tylko są one dostępne.

Aplikację pobrać można z Apple App Store.

INFO:

Tekst stworzony na bazie informacji z serwisu – BMW Blog. Zdjęcia z tej samej strony oraz z App Store.